Gamedile.pl

#
Opis gry
Brothers in Arms: Hell's Highway to szósta z kolei odsłona popularnej serii obracającej się wokół tematyki II Wojny Światowej. Do sprzedaży trafiła 23 września 2008 roku, w rocznicę Operacji Market Garden, która do dzisiaj uważana jest za największą z udziałem wojsk powietrznodesantowych aliantów. Produkcja została zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych i konsolach siódmej generacji. Jej stworzenia podjął się znany z serii Gears of War zespół Gearbox Software.

Oprócz edycji standardowej, gra trafiła do sprzedaży również w specjalnej edycji limitowanej, zawierającej w sobie figurkę Sierżanta Matta Bakera wraz z 13 akcesoriami, a także 32-stronicowy komiks, kolorową mapę Operacji Market Garden, kod na dwie dodatkowe postaci oraz unikalne opakowanie.

Fabuła grySierżant Matt Baker jest dowodzącym własnym oddziałem mężczyzną, który po miesiącach walki zostaje przydzielony do Operacji Market Garden. Przeprowadza swój zespół przez rozgrzane wojną regiony Holandii, stawiając zarówno przed sobą, jak i przed nim mnóstwo zadań mających na celu przedostanie się na terytorium Niemiec. Po drodze jest świadkiem wszystkich koszmarów, jakie przynosi ze sobą wojna, tracąc członków swojego oddziału oraz patrząc, jak niczemu niewinni cywile giną z rąk Nazistów. Wpływa to na niego w taki sposób, że zaczyna miewać halucynacje z jego zmarłymi już towarzyszami. My jesteśmy w stanie to wszystko przeżyć u jego boku, starając się realizować kolejne cele i obserwując, jak z wszystkimi tego konsekwencjami radzi sobie Baker.

Mechanika rozgrywkiBrothers in Arms: Hell's Highway jest grą, która po części zmusza nas do powolnego i taktycznego myślenia oraz podchodzenia do wykonywania każdej z misji z wielką rozwagą. Jesteśmy tutaj w stanie zarządzać niewielkimi oddziałami żołnierzy, z których każdy posiada swoje wady i zalety. Jest to pierwsza gra w serii, która oferuje system osłon, który pozwala nie tylko chronić się przed atakami nieprzyjaciół, ale także strzelać na oślep, aby zminimalizować ryzyko zostania trafionym przy jednoczesnej próbie pozbycia się rywali. Warto wspomnieć, że system odsłon nie jest wykorzystywany tylko przez nas, a robią z niego użytek również wrogowie i sterowani przez komputer sojusznicy. Oczywiście nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego jest zrobiona osłona - te drewniane przepuszczą bowiem więcej pocisków, niż ich skalne odpowiedniki.

Gra zachowuje poziom trudności poprzedniczek, jednak daje nam nieco większe pole do pomyłki - bohater nie ginie już od jednego strzału, ale wystarczy ich kilka, by zginął. Wiele misji pozwala nam przejąć kontrolę nad innymi niż Matt Baker postaciami - wtedy zazwyczaj kierujemy czołgami i innego rodzaju pojazdami o charakterze wojennym. Całość oferuje możliwość zabawy w trybie wieloosobowym, przez Internet lub sieć lokalną (w przypadku komputerów).

Warstwa technicznaW Brothers in Arms: Hell's Highway autorzy postanowili postawić przede wszystkim na realizm i jak największe zbliżenie gry do autentycznych realiów wojennych. Wyeksponowali również warstwę fabularną poprzez zastosowanie takich technik, jak przybliżanie ekranu, spowalnianie akcji czy przyspieszanie jej w momentach kluczowych dla opowiadanej historii.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-20 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP1
  • Procesor: Core 2 Duo 2.6 GHz
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Miejsce na dysku: 8 GB
Podobne gry
Gra

Brothers in Arms: Hell's Highway

Wydania gry

już wydane
# 23 września 2008 360PS3
# 07 października 2008 PC
# 24 października 2008 PS3
# 07 listopada 2008 PC360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3