Gamedile.pl

#
Opis gry
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 4 składanka, w skład której wchodzą trzy pierwsze odsłony popularnej serii Crash - Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back oraz Crash Bandicoot 3: Warped w mocno odświeżonej wersji. Od roku 2018 produkcja przestała być tytułem ekskluzywnym, trafiła na PC, Nintendo Switch oraz Xbox One. Autorzy postanowili jednak wprowadzić mnóstwo zmian w porównaniu do oryginalnych gier.

Fabuła gryJeżeli chodzi o warstwę fabularną to jest ona identyczna do tej zaprezentowanej w pierwowzorach. Wciąż skupia się zatem na przygodach uroczego jamraja Crasha, który stale próbuje pokrzyżować plany przejęcia władzę nad światem, snute przez jego głównego wroga - Cortexa.

Mechanika rozgrywkiKażda z gier wchodzących w skład trylogii jest trójwymiarową platformówką. Biegamy zatem po kolorowych i różnorodnych poziomach, pokonując napotykanych po drodze przeciwników, jak również zbierając jabłuszka i innego rodzaju znajdźki. Celem jest naturalnie dotarcie do końca danej planszy. Całość zdecydowanie stawia na wartką akcję, dynamizm i zręcznościowy schemat zabawy.

NowościNajwiększą nowością trylogii w stosunku do pierwowzoru jest naturalnie oprawa graficzna każdej kolejnej produkcji - przystosowana do współczesnych standardów, zarówno jeżeli chodzi o jakość, jak i dostępną rozdzielczość. Autorzy od nowa opracowali każdy poziom, stosując własne tekstury oraz efekty specjalne. Ponadto przygotowali wysokiej jakości przerywniki filmowe, zaledwie czerpiąc inspirację z tych znanych z pierwowzorów. Poza tym wszystkim zmiany sięgnęły również ścieżki dźwiękowej, której lepsza jakość jest bardzo zauważalna. Całość jest naturalnie przystosowana do wersji Pro konsoli PlayStation 4.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oferuje również większe możliwości zapisywania stanu zabawy. Można to robić w dowolnym momencie zabawy, ale także dzięki checkpointom, które robią to za nas automatycznie. Każda z gier dostępna jest z jednego wspólnego menu i w każdej dostępny jest tryb Time Trial, dzięki któremu zmierzymy się z czasem, przechodząc każdy z poziomów jak najszybciej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Crash Bandicoot N. Sane zadebiutuje wcześniej

  14 maja 2018
  Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów popularnego jamraja nieposiadających konsoli Playstation 4, premiera Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PC, Xbox One oraz Nintendo Switch została przyspieszona. Zamiast 10...
 • #

  Znamy wymagania sprzętowe Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

  15 marca 2018
  Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zmierza na PC, Nintendo Switch oraz Xbox One - prawdą stały się więc plotki, jakie pojawiły się w zeszłym roku. Już 10 lipca gra przestanie być tytułem ekskluzywnym, dostępnym...
 • #

  Crash Bandicoot N. Sane Trilogy może zmierzać na Xboksa One ...

  02 sierpnia 2017
  Pojawiły się kolejne oznaki tego, jakoby Crash Bandicoot N. Sane Trilogy miał wyjść poza platformę PlayStation 4. Na początku firma Sony uściśliła swoje opisy na portalach społecznościowych mówiąc, że gra...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5-750 2,67 GHz lub AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 660 2 GB lub Radeon HD 7850 2 GB
 • Miejsce na dysku: GB
]
Bohaterowie gry
Gra

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Wydania gry

już wydane
# 30 czerwca 2017 PS4
# 30 czerwca 2017 PS4
# 10 lipca 2018 PCXOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
SWITCH