Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Crimsonland

PCPS3PSVPS4XOiOSANDSwitch
Opis gry
Crimsonland to początkowo stworzona z myślą o komputerach osobistych, a potem wydana na łamach większości platform sprzętowych dynamiczna strzelanka, w której stajemy naprzeciw coraz silniejszych i bardziej wymagających fal zombie. Za powstanie produkcji odpowiedzialne jest fińskie niezależne studio deweloperskie 10tons.

Mechanika rozgrywkiGra stawia przede wszystkim na podaną w prosty, minimalistyczny sposób rozgrywkę, nie opowiadając przy tym żadnej fabuły. Zostajemy tutaj rzuceni na sam środek niewielkich rozmiarów obszaru, by po chwili musieć sprostać falom przeciwników nadchodzących z każdej jego strony. Każda kolejna z misji, do których przejścia podejdziemy jest bardziej wymagająca i w trakcie każdej nie możemy dopuścić do tego, aby dopadł nas przeciwnik. W czasie zabawy zbieramy nowe bronie, które zmieniają się automatycznie po podniesieniu i są z nami aż do wyczerpania magazynku.

Choć w Crimsonland zombie możemy zabijać w pojedynkę, może nam również w tym towarzyszyć nawet trójka naszych znajomych. Zabawa wtedy ma postać kooperacji i odbywa się przy jednym urządzeniu.

Warstwa technicznaGra została wykonana w minimalistycznym stylu, który przypomina nieco pierwsze odsłony znanej serii Grand Theft Auto. Całą akcję obserwujemy zatem z góry, a zabijaniu kolejnych fal zombie towarzyszą zazwyczaj duże ilości krwi, którą jednak można bezproblemowo wyłączyć w opcjach gry. Crimsonland wspiera wysokie rozdzielczości i działa płynnie nawet przy setkach przeciwników wynurzających się z krawędzi ekranu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Crimsonland

  • Platformy: PCPS3PSVPS4XOiOSANDSwitch
  • Gatunek: Strzelanka» Gra akcji
  • Producenci: 10tons
  • Wydawcy: 10tons
  • Tematy Science fiction, Zombie
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 11 czerwca 2014 PC
# 15 lipca 2014 PS4
# 19 sierpnia 2014 PSV
# 09 października 2014 iOS
# 03 marca 2015 PS3
# 14 października 2015 XO
# 10 listopada 2015 AND
# 24 listopada 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO[/p] [p=PS4]
PS3
PSV
SWITCH