Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Cyberpunk 2077 to osadzona w cyberpunkowym uniwersum gra cRPG, której stworzenia podjęło się polskie studio deweloperskie CD Projekt RED - jeden z najbardziej znanych polskich producentów, spod którego dłuta wyszła trylogia Wiedźmin. Opisywana gra swojej pierwszej oficjalnej zapowiedzi doczekała się 30 maja 2012 roku, w czasie letniej konferencji firmy. Więcej informacji o grze pojawiło się dopiero przy okazji targów E3 w 2018.

Nad utrzymaniem klimatu papierowego pierwowzoru, czyli papierowe gry fabularnej Cyberpunk 2020, czuwał jego autor - Mike Pondsmith. Z kolei do prac nad soundtrackiem twórcy zdecydowali się zaangażować kompozytora Marcina Przybyłowicza, który odpowiadał za kapitalną muzykę w grze Wiedźmin 3. Tym razem akompaniował mu Bryan „Brain” Mantia, były perkusista Gun'N'Roses.

Fabuła gryAkcja toczy się w Night City, mieście stworzonym przez Richarta Nighta. W jego wizji metropolia miała stać się wzorem i inspiracją dla reszty Stanów Zjednoczonych i tak by się pewnie stało, gdyby nie nagła śmierć twórcy z rąk przedstawicieli syndykatu. Położone na północnym wybrzeżu Kalifornii Night City zamieniło się w pokarm dla megakorporacji oraz teren wojny organizacji przestępczych.

W tym zachłannym świecie postara się odnaleźć świeży najemnik o imieniu V, który właśnie otrzymał pierwsze poważne zlecenie.

Mechanika rozgrywkiCyberpunk 2077 jest pierwszoosobową produkcją nastawioną na odgrywanie postaci. Twórcy całkowicie postawili tutaj na określenie RPG i nie chcą by ich produkcja nazywana była FPSem.

Zabawę z grą zaczynamy od stworzenia własnego alter ego. Tym razem nie mamy tutaj narzuconych żadnych schematów, decydujemy nie tylko o płci, wyglądzie zewnętrznym, ale też biografii, która wpłynie na fabułę. Podczas kreacji rozdysponujemy punkty między takie współczynniki jak Siła, Kondycja, Inteligencja, Refleks, Znajomość Techniki oraz Cool. Ostatni z wymienionych w Cyberpunku odgrywa największą rolę, definiuje on siłę charakteru postaci. Współczynniki te zaczerpnięte są z oryginalnego systemu.

Nabyte w grze doświadczenie pozwala rozwijać postać w trzech kierunkach: netrunnera (hakowanie), techie (mechanika) oraz solo (walka). Unikamy tu klasycznego wyboru jednej klasy. Postać definiujemy przez wybór umiejętności, perków oraz modyfikacji (bojowe ostrza w rękach czy cybernetyczne oczy pozwalające widzieć w ciemności). Ważną rolę odgrywają punkty szacunku ulicznego. Otrzymujemy je za wykonane zadania, im większa ich liczba, tym trudniejsze misje staje się dla nas dostępne. Jest to więc po prostu renoma postaci.

Po Night City przemieszczać możemy się zarówno pieszo, jak i za pomocą jednośladów i samochodów. Podczas przejażdżki po otwartym świecie akcję możemy obserwować zarówno w pierwszo-, jak i trzecioosobowe perspektywie. Istnieje także możliwość wychylenia się i prowadzenia ostrzału, w tym czasie za sterami zasiada Sztuczna Inteligencja.

Dzięki opcji skanowania pojazdów oraz ludzi poznajemy ich słabe strony, a następnie dobieramy broń pod przeciwnika. Do naszej dyspozycji oddano trzy rodzaje broni (power weapon, tech weapons i smart weapons) zadające cztery rodzaje obrażeń (fizyczne, cieplne, energetyczne i chemiczne).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 października 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Hideo Kojima dostał paczkę od CD Projekt RED

  15 czerwca 2019
  CD Projekt RED wie jak dbać o PR, tym razem popularne studio postanowiło obdarować gadżetami z Cyberpunk 2077 samego Hideo Kojimę. Lider Kojima Productions nie krył swojego zadowolenia i zaprezentował akcesoria...
 • #

  Cyberpunk 2077 - bohater prezentacji nie chce kolekcjonerki ...

  13 czerwca 2019
  O prezentacji Cyberpunk 2077 podczas tegorocznych E3 nadal ciężko jest zapomnieć, co ciekawe, miała ona dwóch bohaterów. Niesamowicie popularnego aktora Keeanu Reevesa oraz fana, który krzyknął, że artystka...
 • #

  Cyberpunk 2077 z datą premiery! Keanu Reeves częścią projekt...

  09 czerwca 2019
  Zgodnie z przewidywaniami, na dzisiejszej konferencji firmy Microsoft w ramach targów E3 2019 pojawiło się nowe dziecko studia CD Projekt RED - Cyberpunk 2077. Po oszałamiającym zwiastunie, widocznym również...
Gra

Cyberpunk 2077

Wydania gry

planowane
16 kwietnia 2020 PCPS4XO