Cyberpunk 2077 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Cyberpunk 2077 to osadzona w cyberpunkowym uniwersum gra cRPG, której stworzenia podjęło się polskie studio deweloperskie CD Projekt RED - jeden z najbardziej znanych polskich producentów, spod którego dłuta wyszła trylogia Wiedźmin. Opisywana gra swojej pierwszej oficjalnej zapowiedzi doczekała się 30 maja 2012 roku, w czasie letniej konferencji firmy. Więcej informacji o grze pojawiło się dopiero przy okazji targów E3 w 2018.

Nad utrzymaniem klimatu papierowego pierwowzoru, czyli papierowe gry fabularnej Cyberpunk 2020, czuwał jego autor - Mike Pondsmith. Z kolei do prac nad soundtrackiem twórcy zdecydowali się zaangażować kompozytora Marcina Przybyłowicza, który odpowiadał za kapitalną muzykę w grze Wiedźmin 3. Tym razem akompaniował mu Bryan „Brain” Mantia, były perkusista Gun'N'Roses.

Fabuła gryAkcja toczy się w Night City, mieście stworzonym przez Richarta Nighta. W jego wizji metropolia miała stać się wzorem i inspiracją dla reszty Stanów Zjednoczonych i tak by się pewnie stało, gdyby nie nagła śmierć twórcy z rąk przedstawicieli syndykatu. Położone na północnym wybrzeżu Kalifornii Night City zamieniło się w pokarm dla megakorporacji oraz teren wojny organizacji przestępczych.

W tym zachłannym świecie postara się odnaleźć świeży najemnik o imieniu V, który właśnie otrzymał pierwsze poważne zlecenie.

Mechanika rozgrywkiCyberpunk 2077 jest pierwszoosobową produkcją nastawioną na odgrywanie postaci. Twórcy całkowicie postawili tutaj na określenie RPG i nie chcą by ich produkcja nazywana była FPSem.

Zabawę z grą zaczynamy od stworzenia własnego alter ego. Tym razem nie mamy tutaj narzuconych żadnych schematów, decydujemy nie tylko o płci, wyglądzie zewnętrznym, ale też biografii, która wpłynie na fabułę. Podczas kreacji rozdysponujemy punkty między takie współczynniki jak Siła, Kondycja, Inteligencja, Refleks, Znajomość Techniki oraz Cool. Ostatni z wymienionych w Cyberpunku odgrywa największą rolę, definiuje on siłę charakteru postaci. Współczynniki te zaczerpnięte są z oryginalnego systemu.

Nabyte w grze doświadczenie pozwala rozwijać postać w trzech kierunkach: netrunnera (hakowanie), techie (mechanika) oraz solo (walka). Unikamy tu klasycznego wyboru jednej klasy. Postać definiujemy przez wybór umiejętności, perków oraz modyfikacji (bojowe ostrza w rękach czy cybernetyczne oczy pozwalające widzieć w ciemności). Ważną rolę odgrywają punkty szacunku ulicznego. Otrzymujemy je za wykonane zadania, im większa ich liczba, tym trudniejsze misje staje się dla nas dostępne. Jest to więc po prostu renoma postaci.

Po Night City przemieszczać możemy się zarówno pieszo, jak i za pomocą jednośladów i samochodów. Podczas przejażdżki po otwartym świecie akcję możemy obserwować zarówno w pierwszo-, jak i trzecioosobowe perspektywie. Istnieje także możliwość wychylenia się i prowadzenia ostrzału, w tym czasie za sterami zasiada Sztuczna Inteligencja.

Dzięki opcji skanowania pojazdów oraz ludzi poznajemy ich słabe strony, a następnie dobieramy broń pod przeciwnika. Do naszej dyspozycji oddano trzy rodzaje broni (power weapon, tech weapons i smart weapons) zadające cztery rodzaje obrażeń (fizyczne, cieplne, energetyczne i chemiczne).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 października 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Cyberpunk 2077 - ogłoszono konkurs fotograficzny

  15 października 2019
  Studio CD Projekt RED ogłosiło konkurs fotograficzny związany z Cyberpunkiem 2077. Polega on na wykonaniu zdjęcia lokacji, która mogłaby znaleźć się w grze. Prace można nadsyłać do 16 grudnia. Zwycięzca...
 • #

  Cyberpunk 2077 pojawi się na TGS 2019 z japońskim dubbingiem...

  10 września 2019
  W dniach 12-15 września odbędzie się tegoroczna edycja targów Tokyo Game Show i nie zabraknie na nich gry Cyberpunk 2077. CD Projekt RED dobrze przygotowało się do tego wydarzenia, bo w grze można usłyszeć...
 • #

  Cyberpunk 2077 na 15-minutowym materiale

  31 sierpnia 2019
  Wczoraj odbył się livestream, podczas którego deweloperzy z CD Projekt RED opowiadali o Cyberpunk 2077. W materiale pojawiło się sporo nowych informacji, jak również prezentacja rozgrywki. Gameplay W...
Gra

Cyberpunk 2077

Wydania gry

planowane
16 kwietnia 2020 PCPS4XO