Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneTomorrow comes Today to stworzona przez niezależne hiszpańskie studio Fictiorama (założone przez trzech braci) gra przygodowa typu point and click, mająca być pierwszą odsłoną nowej serii „Dead Synchronicity”. Charakteryzuje ją specyficzna, mroczna dwuwymiarowa oprawa graficzna, dystopijna atmosfera oraz mrożący krew w żyłach scenariusz. Całość czerpie pomysły z klasyków gatunku (takich jak The Secret of Monkey Island czy Broken Sword), przenosząc je do znacznie mroczniejszego i dojrzalszego środowiska.

Fabuła gryHistoria produkcji przedstawia nam świat splugawiony przez zarazę, która przemienia ludzi w tak zwanych Dissolved- chorych, którzy wyposażeni są w niespotykane moce poznawcze. Ich choroba wiąże się jednak nie tylko z tymi mocami, ale i dziwnym i postępującym zatracaniem się, które prowadzi ich do makabrycznej śmierci.

Źródłem choroby zdaje się być tak zwana „Wielka Fala”, będąca zagadkowym łańcuchem kolejno występujących katastrof naturalnych, które odcięły świat od wszystkich źródeł energii i środków komunikacji, przynosząc chaos, nad którym bezwzględnie starają się zapanować zarówno politycy, jak i wojskowi.

W tych niecodziennych warunkach poznajemy Michaela - mężczyznę, który nie pamięta swojej przeszłości i nie wie, kim jest. Naszym zadaniem będzie poprowadzenie go w drodze ku poznaniu jego własnej tożsamości, a także ocaleniu świata przed zagładą.

Rozgrywka w grzeProdukcja oferuje klasyczny model rozgrywki, w którym gracze przemierzają kolejne lokacje, poznają niezależne postaci, odnajdują przedmioty i rozwiązują proste oraz bardziej skomplikowane zagadki. Autorzy pragnęli jednak przypomnieć graczom, jak ważny w grach przygodowych jest otwarty świat - w związku z tym możemy tu swobodnie przemieszczać się między kolejnymi lokacjami i rozwiązywać kilka zagadek jednocześnie. Dzięki temu całość jest mniej liniowa, niż wiele innych przedstawicielek gatunku.

Oprawa audiowizualnaDead Synchronicity: Tomorrow comes Today wyróżnia się nietuzinkową oprawą graficzną, w której autorzy postarali się dobrać ciemniejsze (głównie bordowe) barwy do wiernego oddania zrujnowanego zarazą i katastrofami naturalnymi świata.

Muzyka w grze powstała za sprawą zespołu Kovalski, którego dwaj członkowie są pracownikami dewelopera. Całość została zainspirowana rockiem z lat 70. oraz włoskimi dźwiękami z gatunku giallo.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 marca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Dead Synchronicity: Tommorow Comes Today debiutuje na PS4

  05 października 2016
  4 października Dead Synchronicity: Tommorow Comes Today pojawiło się również na konsoli PS4. Na ten moment ta post-apokaliptyczna gra przygodowa dostępna jest w wersji cyfrowej. Pudełkowa edycja zadebiutuje 7...
 • #

  Przygodówka Dead Synchronicity trafi do Polski

  10 lipca 2015
  Jak poinformowało polskie studio wydawnicze Techland, do jego rozrastającego się katalogu właśnie dołączyła gra Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today stworzona przez niezależne Fictiorama Studios. Produkcja...
 • #

  Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today trafiło do sprzedaż...

  10 kwietnia 2015
  Studio Daedalic Entertainment poinformowało właśnie o dzisiejszej premierze gry Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today - stworzonej przez znaną w branży niezależną firmę Fictiorama przygodówki 2D o nietypowym...

Gry podobne do Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today

Gra

Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today

 • Platformy: MacPCiOSSwitch
 • Gatunek: Przygodowa» Point & Click» Przygodowa
 • Producenci: Fictiorama Studios
 • Wydawcy: Fictiorama Studios
 • Tematy Alternatywna historia, Post-apokalipyczna
 • Perspektywa: Z boku
 • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 10 kwietnia 2015 MacPC
# 20 sierpnia 2015 PC
# 21 listopada 2017 Switch