Gamedile.pl

#

DiRT Showdown

PC360PS3
Opis gry
DiRT Showdown to kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych, tworzonych od lat przez firmę Codemasters. Tym razem autorzy postanowili oderwać graczy od przyzwyczajeń związanych z serią i zaserwować coś nietypowego, oryginalnego i ciekawego.

Wcielamy się tutaj w kierowcę rajdowego i - jak sam tytuł mówi - bierzemy udział w specjalnym motoryzacyjnym show, którego organizatorzy nie szczędzili pieniędzy na różnego rodzaju efekty specjalne i wszystko to, co miałoby uczynić spektakl jeszcze bardziej atrakcyjnym dla widza. Jak można się domyślić, gra niewiele ma wspólnego z realizmem, a niszczenie własnego samochodu jest nawet premiowane! Byle oczywiście zostało osiągnięte w sposób efektowny. W wielu trybach zabawy znajdziemy również tryb zakładający jak najdłuższe przetrwanie na arenie wypełnionej przeciwnikami (oczywiście w jednym kawałku), jak również moduł umożliwiający rozwalanie kolejnych obiektów, wykonywanie podniebnych ewolucji czy niszczenie aut przeciwników. Ciekawie przedstawia się również tryb Target, sprowadzający się do uciekania przed pościgiem.

DiRT Showdown zostało urozmaicone całym mnóstwem rozmaitych pojazdów, zarówno tych licencjonowanych, jak i fikcyjnych. Wśród nich znajdziemy nie tylko wozy rajdowe, ale również i buggy czy ciężarówki. Dodatkowo w czasie zabawy przyjdzie nam odwiedzić mnóstwo tras w najróżniejszych rejonach świata (pięknie przedstawia się między innymi Kolorado i Londyn). Gra oferuje również możliwość rozgrywki wieloosobowej, czy to na podzielonym ekranie, czy też przez sieć.

Opisywana produkcja została bardzo dopracowana, jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną. Na pochwałę w szczególności zasługuje model zniszczeń, który jest niezwykle rozbudowany i szczegółowy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 marca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, split screen
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
  • #

    DiRT Showdown za darmo przez najbliższe dwa dni

    13 stycznia 2017
    Humble Store przygotowało kolejną promocję dla fanów gier wyścigowych. Przez najbliższe dwa dni na łamach sklepu będziemy mogli dostać klucz Steamowski do gry DiRT Showdown zupełnie za darmo. To druga (po...

Gry podobne do DiRT Showdown

Gra

DiRT Showdown

Wydania gry

już wydane
# 23 maja 2012 PC
# 06 czerwca 2012 PC360PS3
# 12 czerwca 2012 360PS3