Gamedile.pl

#
Opis gry
Diablo III: Eternal Collection to wydany na Playstation 4 oraz Xbox One zbiór zawierający podstawową wersję gry Diablo III oraz dodatki Reaper of Souls i Rise of the Necromancer. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest studio Blizzard, które w swoim CV posiada nie tylko poprzednie odsłony, ale również takie produkcje jak World of Warcraft, Overwatch czy strategiczne serie StarCraft i Warcraft.

Kompilacja zadebiutowała w roku 2017, otrzymując pełną profesjonalną polską wersję językową.

Mechanika rozgrywkiMamy tu do czynienia z dynamiczną pozycją z gatunku hack & slash, w której akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnego alter ego - wybieramy jego imię, płeć oraz klasę. Wśród dostępnych profesji są między innymi mnich, barbarzyńca, nekromanta czy krzyżowiec. Każda z nich gwarantuje inny zestaw umiejętności, a wybór wpływa na sposób podejścia do walki.

Diablo III: Eternal Collection opiera się na szybkiej, brutalnej walce z hordami przeciwników oraz bossami. Wraz z progresem zmieniamy posiadane uzbrojenie lub je ulepszamy, a także z każdym nowym poziomem doświadczenia rozwijamy naszego bohatera. W podzielonej na kilka aktów historii zwiedzamy różne miejsca, które stopniowo czyścimy z wszelkich objawów zła, by ostatecznie zmierzyć się z tytułowym demonem.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 15 sierpnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Diablo III: Eternal Collection oficjalnie potwierdzone na Sw...

  17 sierpnia 2018
  Od wczoraj wiemy, że Diablo III: Eternal Collection przygotowywane jest do debiutu na Nintendo Switch, dopiero dzisiaj otrzymaliśmy jednak oficjalny komunikat w tej sprawie. Blizzard potwierdził przeciek z Forbesa i...
 • #

  Diablo III: Eternal Collection trafi na Switcha

  16 sierpnia 2018
  Diablo III: Eternal Collection wybiera się na Nintendo Switch, o czym obszerny artykuł napisał Forbes. Udostępnił go jednak czytelnikom zdecydowanie za wcześnie, bo przed oficjalnym komunikatem ze strony firm...
Gra

Diablo III: Eternal Collection

 • Platformy: PS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» cRPG» Hack & slash
 • Producenci: Blizzard Entertainment (główny)
 • Wydawcy: Activision Blizzard CDP
 • Tematy Fantasy
 • Wsparcie dla: Gamepad (PC)
 • Perspektywa: Widok izometryczny
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 27 czerwca 2017 PS4XO
# 26 czerwca 2018 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4