Gamedile.pl

#

Epic Mickey 2: Siła Dwóch

360PS3WiiPSVWii U
Znana także jako Epic Mickey 2: The Power of Two.
Opis gry
Epic Mickey 2: The Power of Two to kontynuacja dość popularnej produkcji z jedną z najpopularniejszych postaci, będących ikonami firmy Disney Interactive. Po raz kolejny przyjdzie nam tu wcielić się w tytułową Myszkę Miki, by przemierzać rozległy bajkowy świat i próbować przywrócić w nim dawny ład, który został zachwiany przez olbrzymie trzęsienie ziemi, w obliczu którego zjednoczył się z nami królik Oswald, który jest tutaj grywalną postacią. Warto wspomnieć, iż gra trafiła również na łamy konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3, podczas gdy jej poprzednia wersja była dostępna wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Gra przynależy do gatunku dynamicznych platformówek. Jak już zostało wspomniane wcześniej, sterujemy tutaj nie tylko tytułową myszką, uzbrojoną w pędzel i rozpuszczalnik - magiczne narzędzia umożliwiające nam zmianę świata gry przez dorysowywanie i usuwanie poszczególnych jego elementów. Drugą postacią w grze jest królik Oswald - wcześniej wielki wróg naszego głównego bohatera, teraz cenny sprzymierzeniec. On z kolei dysponuje specjalnym pilotem, który umożliwia wprawienie w ruch rozmaitych urządzeń elektrycznych.

Gra oferuje ciekawy tryb rozgrywki wieloosobowej, umożliwiający grę kooperacyjną, czy to z przyjacielem stojącym nieopodal, czy też z rywalem z drugiego końca świata przez Internet. Warto wspomnieć, że - jeśli chodzi o grę przy jednym monitorze - w każdym momencie zabawy drugi gracz może do nas dołączyć, wspierając nas w naszej przygodzie. Produkcja wspiera kontrolery ruchowe konsoli, na które została wydana, co zapewnia jeszcze większą frajdę z gry i stwarza nowe możliwości zabawy.

Zmianie uległa tutaj przede wszystkim oprawa graficzna - głównie ze względu na to, iż produkcja trafiła na konsole nowej generacji. Można więc liczyć na jeszcze dokładniej odwzorowane lokacje i bardziej szczegółowe postaci. Ponadto autorzy zdecydowali się na poprawę wielu błędów, które irytowały graczy w pierwszej odsłonie gry - między innymi tych związanych z pracą kamery.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 marca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Epic Mickey 2: The Power of Two

  • Platformy: 360PS3WiiPSVWii U
  • Inne nazwy: Polska Epic Mickey 2: Siła Dwóch# Disney Micky Epic: Die Macht der 2 # Disney Epic Mickey: Le Retour des Heros # Disney Epic Mickey 2: L'Avventura de Topolino e Oswald # Epic Mickey: El Retorno de Dos Héroes
  • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
  • Producenci: Blitz Games Studios (główny)Junction Point Studios (główny)
  • Wydawcy: Disney Interactive Studios CDP
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla: Kinect, PlayStation Move
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 listopada 2012 360PS3WiiWii U
# 23 listopada 2012 360PS3Wii
# 30 listopada 2012 Wii U
# 18 czerwca 2013 PSV
# 19 czerwca 2013 PSV

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
PSV
Wii
WiiU