Gamedile.pl

#
Opis gry
Era of Arcania to zaprojektowana z myślą o platformach mobilnych gra MMORPG od chińskiego studia deweloperskiego 37Games, specjalizującego się właśnie w tego typu produkcjach. Dystrybuowana jest w modelu free to play, a zarabia na siebie za pośrednictwem wbudowanego systemu mikrotransakcji.

W październiku 2017 roku gra weszła w fazę zamkniętych beta-testów, w ramach których każdy zainteresowany mógł ją pobrać i tym samym zgłosić swoją kandydaturę do jej testowania.
'

Fabuła gryW Era of Arcania zostajemy rzuceni do ogromnego świata powstałego w wyniku scalenia zachodnich mitów oraz orientalnych fantazji. Wcielimy się tutaj w postać podróżnika z tak zwaną „czystą kartą” - do nas należeć jej zapisanie.

Mechanika rozgrywkiZabawę w grze rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci - wybrania jej wyglądu, określenia imienia oraz klasy, do której przynależy. Zaraz potem możemy przenieść się do ogromnych rozmiarów świata, który z kolei możemy zwiedzać z dużą swobodą. Kraina ta jest zamieszkiwana również przez innych graczy, z którymi możemy łączyć się w gildię, by razem odkrywać jej sekrety, ale też zyskać sobie szacunek innych oraz przewagę w walce.

To właśnie walka pełni w tej grze kluczową walkę. Pojedynkować możemy się zarówno z postaciami niezależnymi (przede wszystkim różnego rodzaju potworami, które możemy kojarzyć z mitologią), ale także z innymi użytkownikami. Walka sprowadza się do właściwego wykorzystania umiejętności, którymi dysponuje nasza postaci, a które jesteśmy w stanie pozyskiwać wraz z dokonywaniem jej rozwoju.

Warstwa technicznaGra powstała na bazie silnika Unity, który zagwarantował jej wykorzystywanie pełni możliwości sprzętowych urządzeń mobilnych. Całość stara się stale utrzymywać klimat fantasy, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i ścieżki dźwiękowej, jaka towarzyszy naszym zmaganiom. Szata graficzna powstała w oparciu o technologię Quantum HD i oferuje między innymi system dynamicznego oświetlenia - nasze zmagania możemy obserwować w 2,5D, niczym w tytułach action RPG, bądź też w pełnym 3D.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak trybu lokalnego
2+ graczy, MMO, multiplayer
Gra

Era of Arcania

  • Platformy: AND
  • Gatunek: Fabularna» MMO» RPG
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy

Wydania gry

już wydane
# 10 października 2017 AND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
AND