Far Cry 5 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Far Cry 5

PCPS4XO
Opis gry
Far Cry 5 jest kolejną odsłoną bestsellerowej serii strzelanin pierwszoosobowych, będącej jednym z flagowych produktów francuskiego studia Ubisoft. Trafiła na łamy komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Choć wiadomości na jej temat zaczęły pojawiać się nieco wcześniej, po raz pierwszy oficjalnie przedstawiono ją 26 maja 2017 roku.

Nad przygotowaniem gry czuwały wewnętrzne oddziały wyżej wspomnianej firmy, w tym Ubisoft Toronto, Ubisoft Kiev, Ubisoft Shanghai oraz Reflections.

Fabuła gryZaprezentowana w grze historia przenosi nas do fikcyjnego Hope County w stanie Montana, gdzie władzę sprawuje złoczyńca znany jako Joseph Seed. Jest on jednocześnie guru tajemniczego i bardzo zagorzałego kultu zwącego się „Dzień Sądu” - jego członkowie wierzą, że koniec świata jest bliski, natomiast to właśnie do Seeda należy to, by ocalić jak największą ilość ludzi, nawet wbrew ich woli. Naturalnie rzecz biorąc nie każdemu się to spodobało.

Nasz główny bohater (tworzony przez nas) trafia w samo centrum działania kultu i poznaje ludzi, którzy nie do końca zgadzają się z przesłaniami niesionymi przez owe ugrupowanie. Razem z nimi będzie musiał utworzyć ruch oporu mający stanąć naprzeciw bardzo licznym siłom Josepha Seeda i przywrócić Hope County spokój i sprawiedliwość, które już dawno zostały mu zabrane.

Mechanika rozgrywkiZabawę w Far Cry 5, w odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu, rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Określamy przy tym nie tylko jej imię i nazwisko, ale także i płeć oraz rasę. Zadbamy również o poszczególne cechy związane z jej wyglądem.

Tuż po wykreowaniu własnego bohatera lub bohaterki zostajemy przeniesieni do ogromnego otwartego świata zamieszkałego przez bardzo zróżnicowanych pod względem osobowości, temperamentu, wyglądu i zachowania postaci, jak również charakteryzującego się bardzo urozmaiconym światem fauny i flory, by z dużą swobodą działania go odkrywać, zmierzając do obalenia rządów Josepha i jego popleczników. Krainę możemy przemierzać nie tylko na piechotę, ale także za kierownicami samochodów, quadów, a nawet za sterami samolotów. Walka nie odbywa się zatem wyłącznie na lądzie, ale i w przestworzach. Naszymi przeciwnikami z kolei wcale nie muszą być ludzie będący członkami kultu, ale także dzikie zwierzęta.

Gra zachowała charakter dynamicznej pierwszoosobowej strzelanki i oferuje bardzo rozbudowany arsenał broni, z których możemy skorzystać. Naturalnie rzecz biorąc dostęp do amunicji jest dość ograniczony, w związku z czym często musimy odłożyć broń palną i wziąć do ręki inne narzędzia (w tym broń białą). Niejednokrotnie przyjdzie nam również walczyć wręcz. Jest tutaj również możliwość korzystania z granatów i innego rodzaju broni rzucanych. To od nas zależy, jak podejdziemy do wykonywania poszczególnych zadań - do przeciwnika możemy podejść z zaskoczenia, robiąc przy tym mało chaosu. Możemy też jednak wejść z pełnym impetem i wywołać prawdziwą wojnę. W obu tych opcjach są nam w stanie pomóc najemnicy, z których usług możemy tutaj skorzystać.

Po raz pierwszy w historii serii, główną warstwę fabularną jesteśmy w stanie ukończyć nie tylko w pojedynkę, ale także w kooperacji z kompanem. Walka o przetrwanie nie będzie się zatem musiała odbywać w samotności.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra poczyniła kolejny krok ku jeszcze większemu realizmowi. Korzysta z opracowanej i ulepszonej przez Ubisoft technologii i jest jeszcze bardziej szczegółowa, niż ta zaprezentowana w poprzednich odsłonach cyklu. Szczególną wagę autorzy przyłożyli do zwiedzanych przez nas lokacji, dzikiej fauny i flory, z którymi będziemy obcować w czasie zabawy.

Far Cry 5 to również powrót słynnego edytora map, dzięki któremu będziemy w stanie tworzyć własne pola bitwy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Far Cry 5

Wydania gry

już wydane
# 27 marca 2018 PCPS4XO
# 27 marca 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4