Gamedile.pl

#
Opis gry
Fighters Uncaged to jedna z pierwszych gier wydanych na kontroler ruchu Kinect, umożliwiająca nam zabawę wyłącznie przy użyciu naszego własnego ciała. Toczymy tutaj pojedynki z dwunastoma różnymi przeciwnikami, a każdy z nich prezentuje nieco inny styl walki.

Fabuła gryFighters Uncaged przybliża nam postać 24-letniego Simona, kuriera, którego ojciec zadłużył się u bossa podziemnego światka. Aby spłacić dług, mężczyzna decyduje się wziąć udział w turnieju, który jest zresztą organizowany przez wspomnianego mafioza. Skorzysta przy tym z umiejętności, których nauczył go jego tata.

Mechanika rozgrywkiJak już zostało wcześniej wspomniane, w grze wykorzystujemy nasze własne ciało do kontrolowania postaci znajdującej się na ekranie. Nasze gesty nie są jednak przekazywane konsoli dokładnie w takiej formie, w jakiej są przez nas wykonywane. Zamiast tego Kinect wyłapuje momenty, w których nasza kończyna znajdzie się w określonym miejscu (na przykład kolano na wysokości bioder) i wywołuje określony efekt na ekranie. Nasze gesty są zatem odpowiednikiem wciskania właściwego przycisku. System nie nakazuje nam zatem wykonywania określonych kombinacji - mamy sporą swobodę, jeżeli chodzi o przeprowadzane ataki.

Gra została wyposażona w moduł treningowy, który w wyczerpujący sposób przedstawia nam wszystkie zasady rozgrywki. Większość czasu w grze spędzimy w jednej pozycji, z obiema stopami na ziemi, jednakże zdarzają się sytuacje, w których będziemy je odrywać (jak na przykład przy wykonywaniu wspomnianego kopnięcia). Jeżeli wzniesiemy zaciśnięte pięści na wysokość ramion, przyjmiemy gardę i będziemy blokować ataki przeciwnika. Będziemy mogli atakować wyłącznie głową. Istnieje również możliwość unikania górnych ciosów - wtedy zmuszeni jesteśmy do uchylania się czy kucania.

Gra została stworzona wyłącznie z myślą o rozgrywce jednoosobowej.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra prezentuje sporą różnorodność - 21 różnych aren, na których toczą się potyczki z dużą ilością wrogów sprawia, że często serwowane jest nam coś innego. Oprawa graficzna całości została wykonana na bazie trójwymiarowego silnika i oferuje sporą ilość detali.

PrzyjęcieGra nie została pozytywnie przyjęta przez krytyków i amatorskich graczy. Z największą krytyką spotkała się niedokładność w oddawaniu naszych ruchów z rzeczywistości na ekran, jak również mocno ograniczona Sztuczna Inteligencja przeciwników.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Fighters Uncaged

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2010 360
# 19 listopada 2010 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360