THQ - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!
  • Nazwa firmy: THQ
  • Kraj: us Stany Zjednoczone
  • Data założenia: 1989
  • Siedziba: 29903 Agoura Road
    Agoura Hills
    California, 91301
THQ było jedną z największych amerykańskich firm zajmujących się tworzeniem i wydawaniem gier wideo. Nazwa tego przedsiębiorstwa jest skrótem od Toy Heqadquarters, co z kolei ma związek z początkami firmy, które cofają nas aż do 1989 roku. Wtedy też firma zajmowała się głównie produkcją zabawek dla dzieci.

THQ wydawało zarówno stworzone w całości przez siebie tytuły, jak i te bazujące na licencjach. Miała ekskluzywność (w dodatku długoterminową) na gry bazujące na produkcjach takich wytwórni, jak Pixar, Nickelodeon, Disney czy Dreamworks.

Firma przez bardzo długi okres zmagała się z problemami finansowymi - wartość jej akcji na giełdzie stale malała, co doprowadziło do jej ogromnego zadłużenia. W grudniu 2012 roku była zmuszona wyjść z wnioskiem o bankructwo, który wszedł w życie miesiąc później. Rozpoczęła się likwidacja, w wyniku której część własności intelektualnych trafiła do innych firm.

Prawa do samego znaku handlowego „THQ” nabyło Nordic Games (wraz z licencjami na kilka produktów), w wyniku czego w sierpniu 2016 dokonało swojego rebrandingu, zmieniając nazwę na THQ Nordic.

Stworzone gry

    Brak informacji o grach stworzonych przez tę firmę.

Wydane gry