Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Football Manager 2018 to kolejna odsłona wydawanej rokrocznie serii gier managerskich, w której jesteśmy w stanie wcielić się w managera klubu piłkarskiego i zarządzać każdym, nawet najmniejszym aspektem naszego własnego klubu. Stworzeniem gry po raz kolejny zajęło się studio Sports Interactive, a zatem autorzy całego cyklu.

Gra trafiła do sprzedaży w listopadzie 2017 roku. Jej zakup wiąże się z wejściem w posiadanie gry Football Manager Touch 2018 przeznaczonej na komputery z systemami Windows, Mac i Linux.

Mechanika rozgrywki i nowościGłównym trzonem rozgrywki w Football Manager 2018 jest prowadzenie własnego klubu piłkarskiego wywodzącego się z jednego z 50 różnych krajów. Przeprowadzimy go przez kolejne sezony, starając się zasilić jego szeregi o nowych zawodników, czerpiąc profit z meczów oraz oczywiście zdobyć mistrzostwo krajów. Gra porusza każdy aspekt prowadzenia klubu - od samych meczów i zawodników, poprzez przeprowadzanie treningów i zatrudnianie każdego członka sztabu, aż po grę na rynku transferowym.

W nowej odsłonie serii autorzy postawili na zgrywanie się ze sobą zawodników, nie tylko w czasie meczów i treningów, ale i poza nimi. Utrzymując dobrą atmosferę w szatni i poza nią jesteśmy w stanie przełożyć ją na wyniki. Usprawnieniom uległ system skautingu, który teraz reprezentuje techniki stosowane przez największe kluby świata, a który daje jeszcze większy wgląd na zawodników, którymi moglibyśmy być zainteresowani.

Wprowadzone został nowe centrum medyczne, które daje kompletny wgląd na to, co dzieje się w składzie pod względem medycznym. Przebudowano również wygląd trybu Fantasy Draft, który można teraz dostosować do własnych potrzeb. Również ekran taktyki pozwala nam na więcej, dając nam większą ilość jasnych informacji na temat efektywności działania naszej strategii.

Warstwa technicznaZ uwagi na fakt, że Football Manager 2018 powstało z myślą o osobach lubujących się w piłce nożnej nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim z perspektywy statystyk, oprawa graficzna tytułu to przede wszystkim tabele, liczby, statystyki i opisy. Autorzy postanowili poczynić tutaj zmiany w interfejsie mające służyć zwiększeniu jego czytelności i intuicyjności. Zastosowano również zupełnie nowy silnik graficzny służący odwzorowaniu meczu. Ma on jeszcze bardziej ożywiać to, co dzieje się na ekranie.

Zmiany w grze dosięgnęły również Sztucznej Inteligencji - ta dotyczy przede wszystkim transferów oraz zarządu. Bierze ona pod uwagę wszystko, co do tej pory zrobiliśmy podczas gry, jak również to, jaki jest kontekst podpisywania kontraktów i ile w rzeczywistości kosztuje finalizowanie wartościowych umów w świecie, którym kręci pieniądz.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2+ graczy, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows Vista (SP2), 7 (SP1), 8/8.1, 10 (1703/Creators Update)
 • Procesor: Intel Pentium 4, Intel Core lub AMD Athlon - 2.2 GHz+
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: ntel GMA X4500, NVIDIA GeForce 9600M GT lub AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650 - 256MB VRAM
 • Miejsce na dysku: 7 GB
Gra

Football Manager 2018

 • Platformy: MacPC
 • Gatunek: Sportowa» Strategiczna
 • Producenci: Sports Interactive
 • Wydawcy: # SEGA
 • Perspektywa: Top-down
 • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
10 listopada 2017 MacPC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC