Gamedile.pl

#
Opis gry
Gears of War 3 to trzecia z kolei odsłona niezwykle popularnej i znanej na całym świecie serii strzelanin, znanej zwłaszcza wśród posiadaczy konsoli Xbox 360 (gdyż na tę konsolę wydana była ekskluzywnie poprzednia edycja gry - ta wersja prawdopodobnie podzieli jej los).

Akcja gry rozgrywa się po zniszczeniu miasta Jacinto (a następnie zatopieniu go). Ugrupowanie COG ciągle stara się odeprzeć niesamowite siły wroga, jednakże przeciwnik nie stoi w miejscu. Do swojej armi powołał zupełnie nowe istoty, które z radością poznają się z nami bliżej. Marcus Fenix i Dominic Santiago - główni bohaterowie tytułu - razem z innymi żołnierzami wyruszają w podróż, mającą na celu znalezienie ojca tego pierwszego, który prawdopodobnie posiadł taką wiedzę na temat najeźdźców, że pozwoliłaby ona raz na zawsze pozbyć się ich.

Jeżeli chodzi o zmiany, to na tle innych, mniej znaczących nowinek, w grze Gears of War 3 pojawia się tryb kooperacji. Od teraz nie musimy przemierzać dużego świata gry w pojedynkę - może nam towarzyszyć nawet troje przyjaciół. Należy powiedzieć również o bardzo dynamicznym trybie rozgrywki wieloosobowej, który po przejściu kampanii podstawowej jest w stanie zapewnić kolejne dziesiątki godzin spędzonych przed ekranem telewizora.

Po raz kolejny gra została oprawiona w niesamowicie imponującą szatę graficzną, tworzącą specyficzny klimat tej produkcji. Autorzy znów postanowili oddać graczom potężny arsenał broni, które można wykorzystywać w walce z różnorodnymi istotami.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 maja 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player
2-10 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Gears of War 3

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Epic Games (główny)
  • Wydawcy: Microsoft Studios Microsoft Studios
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 września 2011 360
# 20 września 2011 360