Ghost of Tsushima - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Ghosts of Tsushima to przygodowa gra akcji z otwartym światem, która stworzona została przez studio Sucker Punch, znane przede wszystkim z popularnej serii InFamous. Produkcja jest dziełem ekskluzywnym, przewidzianym wyłącznie na konsolę Playstation 4.

FabułaJest rok 1274. Samurajowie uznawani są za legendarnych obrońców Japonii, do czasu kiedy pozbawione skrupułów Imperium Mongolskie dowodzone przez Chana Kubilaja (wnuka Czyngis-Chana) najeżdża na wyspę Cuszima (ang. Tsushima). Armia sprowadza na lokalną ludność chaos i sieje na jej ziemiach spustoszenie. My wcielamy się w jednego z ocalałych samurajów, a naszym zadaniem jest podjęcie walki z najeźdźcą. Honorowe sposoby tym razem jednak nie poprowadzą nas do zwycięstwa. Zmuszeni jesteśmy zapomnieć o tradycjach i przyjąć nowe taktyki zwalczania wroga.

Do walki staniemy jako Jin Sakai, legendarny wojownik zwany Duchem Cuszimy.

Mechanika rozgrywkiGhost of Tsushima to gra nastawiona na kampanię dla pojedynczego gracza, naszego bohatera widzimy w niej z perspektywy trzecioosobowej, a bogaty świat eksplorować możemy zarówno pieszo, jak i na grzebiecie konia imieniem Nobu. Z uwagi na przeważające siły wroga, tytuł skierowany jest raczej do osób ceniących ciche rozwiązywanie zadań. Do naszej dyspozycji twórcy oddali szereg broni pasujących do realiów XIII-wiecznej Japonii, w tym m.in. bambusowych łuków czy odwracających uwagę bomb dymnych.

Studio Sucker Punch odeszło od klasycznego ukazania drogi do celu na mapie. By bardziej zaangażować graczy do uważnego badania lokacji, ekipa ukryła klasyczne znaczniki pod wymagającymi większej spostrzegawczości śladami i punktami nawigacyjnymi.

Ghost of Tsushima to gra bardzo krwawa, przeznaczona dla dojrzalszego odbiorcy. Nie brak w niej brutalnych starć oraz skrytobójstwa. Ważnym elementem zabawy jest eksploracja, która wiąże się także ze wspinaczką na różne elementy otoczenia. Dotarcie w trudno dostępne miejsca ułatwi nam lina z hakiem, stanowiąca wyposażenie Jina. Ogromne znaczenie będzie miał również strój bohatera, który będziemy mogli zmieniać. Kostium samuraja pozwoli nam np. na otrzymanie misji zarezerwowanych dla tej profesji, lecz jego waga i nieporęczność zablokuje nam możliwość wspinaczki czy pływania. Konieczne jest więc lawirowanie między posiadanym ekwipunkiem.

W grze dostępne są dwie ścieżki rozwoju postaci. Pierwsza jest drogą samuraja, skupia się ona na walce mieczami, strzelaniu z łuku i obronie, a dostępna jest od początku. Z czasem odblokujemy też ścieżkę ducha i wraz z nią nowe opcje cichego zabijania oraz tworzenia własnych mikstur.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 21 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Ghost of Tsushima przekroczyło 5 mln sprzedanych egzemplarzy...

  12 listopada 2020
  Ghost of Tsushima nie jest grą pozbawioną błędów, ale to nie stanęło jej na drodze ku bardzo dobremu wynikowi sprzedażowemu. Od premiery na zakup produkcji studia Sucker Punch zdecydowało się już ponad 5 mln...
 • #

  Sackboy jako Jin Sakai - zobacz stroje z innych gier w Sackb...

  05 listopada 2020
  Gra Sackboy: Wielka Przygoda doczekała się ciekawej promocji, która prezentuje różne kostiumy dla głównego bohatera. Nawiązuje one do znanych produkcji, dzięki temu możemy zobaczyć, jak prezentuje się urocza...
 • #

  The Game Awards 2019 - najważniejsze wiadomości

  13 grudnia 2019
  Gala The Game Awards 2019 przyniosła wiele ciekawych informacji, którymi postanowiliśmy się z Wami podzielić. Poniżej znajdziecie krótki przegląd najważniejszych newsów. Senua powraca! Czyżby po to...
Gra

Ghost of Tsushima

Wydania gry

już wydane
17 lipca 2020 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4