Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Ghostbusters: The Video Game

PCPS2PSPNDS360PS3Wii
Opis gry
Ghostbusters: The Video Game to humorystyczna gra TPP oparta na franczyzie Pogromców duchów. Produkcja trafiła ostatecznie aż na siedem platform, choć wersje na nie były przygotowywane przez inne zespoły. Studio Terminal Reality odpowiadało za PC, PS3 i Xbox 360, Red Fly Studio za PS2, PSP i Wii, a Zen Studios za Nintendo DS.

W grze usłyszeć możemy głosy aktorów znanych z kinowych pierwowzorów, czyli Dana Aykroyda, Harolda Ramisa, Billa Murray'a czy Erniego Hudsona. Część z artystów pracowała również nad scenariuszem, by ten zachował ducha oryginału. Dan Aykroyd przyznał, że „Ghostbusters: The Video Game to właściwie trzecia część filmu”.

W grze wykorzystano oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Fabuła gryJest rok 1991, mijają dwa lata od pokonania XVI - wiecznego ducha Vigo. Pogromy duchów są na stałym kontrakcie od miasta Nowy Jork, a ponieważ pracy nadal jest ogrom, rozpoczynają nabór nowych członków. Nam przychodzi wcielić się właśnie w świeżaka w grupie. Wraz z Peterem Venkmanem, Raymondem Stantzem, Egonem Spenglerem i Winstonem Zeddemorem wyruszamy na kolejne misje i powoli poznajemy tajniki ich zawodu. Tymczasem nowa siła zaczyna zagrażać Wielkiemu Jabłku.

Mechanika rozgrywkiGhostbusters: The Video Game to trzeciosobowa gra akcji, w której odwiedzamy nawiedzone miejsce, tropimy duchy i wyłapujemy je. Dzięki specjalnym goglom jesteśmy w stanie odnaleźć ich ślady, jak również natrafić na specjalne artefakty. Korzystanie z nich przełącza nas na widok pierwszoosobowy. Następnie przystępujemy do walki, korzystając ze znanego z filmów plecaka protonowego. Najpierw osłabiamy przeciwników jego strumieniem, a następnie je łapiemy. Z czasem zyskujemy możliwość usprawniana ekwipunku i korzystania z nowych rodzajów wiązek protonowych.

Podczas misji wspierają nas także pozostali pogromcy, którzy w przypadku utraty przytomności przez protagonistę mogą mu pomóc. Ułatwieniem w grze jest automatyczna regeneracja zdrowia, która odbywa się poprzez odstąpienie od walki i ukrycie się w spokojnym miejscu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 sierpnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Ghostbusters: The Video Game

  • Platformy: PCPS2PSPNDS360PS3Wii
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci: Terminal Reality (główny)
  • Wydawcy: Atari
  • Tematy Humorystyczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 16 czerwca 2009 PCPS2PSPNDS360PS3Wii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
PS2
PSP
Wii
NDS