Gamedile.pl

#

Golf Story

Switch
Opis gry
Golf Story to zaprojektowana przez niezależne studio Sidebar Games i będąca jego debiutanckim dziełem gra przygodowo-sportowa. Przeznaczona została wyłącznie na konsolę Nintendo Switch i łączy w sobie elementy zręcznościowe związane z trafianiem piłką golfową w określone obiekty z bogatą warstwą fabularną, którą poznajemy w czasie zabawy.

Mechanika rozgrywkiW Golf Story większą część naszego czasu spędzamy na eksplorowaniu ośmiu zróżnicowanych środowisk, z których każde wypełnione jest nie tylko miasteczkami i zamieszkującymi je postaciami, ale też różnego rodzaju zagadkami i sekretami. Elementem kluczowym jest tutaj korzystanie z kija oraz piłeczki golfowej - dzięki nim możemy radzić sobie z przeszkodami, jakie ustawili na naszej drodze autorzy.

Wraz z dokonywanymi w grze postępami naszą postać możemy udoskonalać, wyposażając ją w nowy ekwipunek, jak również szkoląc w określonych umiejętnościach. To drugie wymaga od nas udziału w różnego rodzaju wyzwaniach i turniejach.

Golf Story oprócz samego golfa zawiera w sobie szereg innych minigier, w tym możliwość brania udziału w wyścigach wózków golfowych, koszenia trawy oraz walki na drony.

Warstwa technicznaPod względem technicznym Golf Story stanowi hołd dla gier klasycznych - wyposażone zostało w pikselową oprawę graficzną oraz ścieżkę dźwiękową, która oddaje klimat gier sprzed kilkudziesięciu lat. Obszary, które tutaj zwiedzamy cechują się dużym zróżnicowaniem, a każda z postaci została przyozdobiona szeregiem unikalnych animacji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Gra

Golf Story

  • Platformy: Switch
  • Gatunek: Przygodowa» Sportowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 30 września 2017 Switch