Gamedile.pl

#

Grid 2

PC360PS3
Znana także jako Race Driver: Grid 2.
Opis gry
Kolejna odsłona jednej z kilku produkowanych i wydawanych przez brytyjską firmę Codemasters serii gier wyścigowych, będąca piątą z kolei odsłoną znanego Race Drivera, a jednocześnie bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2008 roku Grida.

Na uwagę zasługuje ilość aut, które dostaliśmy od autorów do przetestowania. Wśród nich znajduje się między innymi Mustang Mach 1 i BMW E30. Nie zabrakło również mniej popularnych marek samochodów, co sprawia, iż każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie..

Grid 2 bazuje na najnowszej wersji silnika Ego, który zapewnia zarówno szczegółowość otoczenia, jak i niesamowitą fizykę, nadającą całości masę realizmu. Przede wszystkim poprawie w grze uległa gra świateł. Uwagę zwrócić należy również na to, iż nasze zmagania obserwuje grupa dziesiątek tysięcy wirtualnych kibiców, którzy żywo reagują na wszelkie efektowne akcje wykonane przez nas i naszych rywali. Dużą uwagę przyłożono tutaj do detali - niejednokrotnie przejeżdżając pod jakimś mostem zauważymy jeżdżące po nim auta, a spoglądając w górę czasem zobaczymy lecący samolot czy helikopter.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 sierpnia 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, split screen
2-12 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  GRID 2 - nowy DLC już dostępny

  25 czerwca 2013
  Brytyjskie studio Codemasters poinformowało o dzisiejszej premierze kolejnego rozszerzenia typu DLC do jego stosunkowo niedawno wydanej gry GRID 2. Dodatek, noszący podtytuł Super Modified Pack, jest już dostępny...
 • #

  GRID 2 wjeżdża na szczyt - UK Top 20

  03 czerwca 2013
  Pochodzące z brytyjskiego Codemasters GRID 2 wyraźnie zaskarbiło sobie sympatię ludzi właśnie z Wielkiej Brytanii, po swojej premierze zdobywając szczyt listy przebojów w tymże kraju. „Rewelacja”...
Gra

Grid 2

Wydania gry

już wydane
# 27 maja 2013 PC360PS3
# 31 maja 2013 PC360PS3