Gamedile.pl

#

Just Dance 2018

360PS3WiiWii UPS4XOSwitch
Opis gry
Just Dance 2018 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych, wydawanych rokrocznie serii gier tanecznych przeznaczonych na większość dostępnych platform sprzętowych. Stworzona została z myślą o o rozgrywce wieloosobowej. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona cyklu, która pojawiła się na łamach konsoli Nintendo Switch i oferuje mnóstwo funkcjonalności ekskluzywnych dla tej platformy sprzętowej.

Swojej pierwszej zapowiedzi gra doczekała się w czasie targów E3 2017.

Nowości i mechanika rozgrywkiJedną z największych zmian w Just Dance 2018 jest wprowadzenie osobnego trybu rozgrywki przeznaczonego wyłącznie dla dzieci. Mogą w nim one wspomagać swój rozwój - osiem choreografii pomoże im w zachowywaniu zdrowej postawy i tempa poruszania się. Dzieci zobaczą tutaj bardziej przyjazny im interfejs z masą kolorów zachęcających do kolejnych pląsów.

Wersje na konsole ósmej generacji oraz Nintendo Switch posiadają w sobie funkcję World Dance Floor, w której jesteśmy w stanie toczyć bój (kooperacyjny lub bazujący na rywalizacji) z ludźmi z całego świata. Znajduje się ona i w starszych sprzętach, ale w nieco okrojonej edycji.

Również użytkownicy konsol starszej generacji mogą czerpać pełnię przyjemności z gry - po raz kolejny zyskują tu dostęp do funkcjonalności „autodance”, która po zakończeniu danej piosenki połączy ich choreografię w jeden spójny filmik, którym następnie będą mogli się podzielić ze znajomymi. Najlepsze wykony wybranych utworów pojawią się w specjalnym zestawieniu, a co dwa miesiące twórcy planują tworzyć mix królujących na liście wykonów i dzielić się nim ze światem.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra nie wprowadza wielkich rewolucji w stosunku do poprzednich odsłon cyklu - nadal mamy tutaj do czynienia z abstrakcyjną oprawą graficzną. Autorzy zaserwowali nam nieco zmian w interfejsie, mających na celu poprawić intuicyjność i ułatwić przeglądanie dostępnych w grze utworów. Rzeczą kluczową pozostały utwory muzyczne, których w sumie jest tutaj 40. Zatańczymy między innymi w rytm „Rockabye” zespołu Clean Bandit, „24K Magic” Bruno Marsa czy „Side to Side” Ariany Grande. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do gry wykorzystać smartfon. Dzięki niemu do zabawy nie jest wymagane posiadanie innego sensora ruchu. Dodatkowo aplikacja gry pozwala śledzić swoje wyniki oraz dzielić się nimi z innymi przez Internet.

DodatkoweZakup gry w formie pudełkowej i wersji na Wii U, Xboksa One, PS4 lub Nintendo Switch daje dostęp do trzymiesięcznego okresu próbnego usługi Just Dance Unlimited (po nim konieczne jest uiszczanie opłaty). Daje on dostęp do przeszło trzystu utworów (również w języku polskim) dostępnych tak długo, jak trwa nasza subskrypcja.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
  • #

    Just Dance 2018 z trybem dedykowanym dzieciom

    07 września 2017
    Do tej pory w grach z popularnej serii Just Dance pojawiały się motywy dla dzieci - były to jednak w głównej mierze skierowane do nich utwory muzyczne. Tym razem francuski Ubisoft planuje pójść o krok dalej i...
Gra

Just Dance 2018

Wydania gry

już wydane
# 24 października 2017 360PS3WiiWii UPS4XOSwitch
# 26 października 2017 360PS3WiiWii UPS4XOSwitch