Gamedile.pl

#
Opis gry
Kinect Sports Rivals to kolejna część niezwykle popularnej serii gier sportowych wykorzystujących kontroler ruchu Kinect, a jednocześnie pierwsza wydana wyłącznie na łamach Xboksa One. Powstała w studiu Rare, będącym częścią koncernu Microsoft i do swojego działania wykorzystuje najnowszą wersję wspomnianego sensora ruchowego.

Mechanika rozgrywkiJak sam tytuł, jak i historia serii mogą sugerować, całość oferuje nam dostęp do różnego rodzaju dyscyplin sportowych. W Kinect Sports Rivals możemy stawać w szranki w kręglach, tenisie, wspinaczce górskiej, strzelnictwie, piłce nożnej oraz pływaniu skuterami wodnymi. Naturalnie rzecz biorąc każda z tych dyscyplin rządzi się swoimi własnymi zasadami i testuje inne z naszych umiejętności.

W Kinect Sports Rivals wprowadzona została możliwość sieciowej gry wieloosobowej dla maksymalnie czterech graczy. Tworząc swój profil możemy zeskanować swoją twarz, a gra sama utworzy naszą cyfrową wersję. Przeciwników wyszukujemy w specjalnym lobby, a autorzy oddali nam do dyspozycji również system matchmakingu, dopasowujący do nas rywali o podobnych umiejętnościach.

Warstwa technicznaZaprezentowana w grze szata graficzna, choć odbiega od tej obecnej w tytułach wysokobudżetowych, stanowi znaczny skok w porównaniu do wydawanych na konsole poprzedniej generacji części. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z pełnym trójwymiarem, bogatą gamą kolorów oraz płynnymi animacjami postaci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, split screen
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Kinect Sports Rivals

  • Platformy: XO
  • Gatunek: Sportowa» Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy: Microsoft Studios
  • Wsparcie dla: Kinect

Wydania gry

już wydane
# 08 kwietnia 2014 XO
# 05 września 2014 XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO