Gamedile.pl

#
Opis gry
Kinect Sports: Season Two to bezpośrednia kontynuacja popularnej gry sportowej powstałej z myślą o kontrolerze ruchu Kinect, będącej tytułem startowym wydanym wraz z jego premierą. Po raz kolejny przygotowaniem całości zajęło się studio Rare, we współpracy z firmą BigPark.

Mechanika rozgrywkiW Kinect Sports: Season Two za pośrednictwem sensora ruchu Kinect, a miejscami również i naszego głosu (między innymi do poruszania się po menu) kontrolujemy nasz własny avatar, biorąc udział w sześciu różnych dyscyplinach sportowych. Możemy przy tym grać w pojedynkę na trzech różnych poziomach trudności, albo też ze znajomymi - w zależności od dyscypliny, w kooperacji lub w modelu bazującym na rywalizacji. Każdy ze sportów dostępnych w grze daje tę możliwość - czasem gra się naprzemienne, a czasem symultanicznie.

Sportami, jakie autorzy oddali nam do dyspozycji są golf, baseball, futbol amerykański, rzutki, narciarstwo i tenis. W późniejszym okresie, w ramach specjalnego eventu, dodano koszykówkę, która jest dostępna w postaci DLC. Każdy ze sportów wymaga od nas wykorzystania własnego ciała do jak najdokładniejszego odwzorowania tego, jak mógłby zachować się gracz uprawiający dany sport w rzeczywistości. Przed rozpoczęciem rozgrywki możemy ustalić podstawowe jej zasady - istnieje jednak możliwość szybkiego przejścia do zabawy, bez konieczności podawania wszystkich danych.

Warstwa technicznaOprawa graficzna w Kinect Sports: Season Two nie różni się od tej zaprezentowanej w poprzedniej odsłonie, a zatem obfituje w kolory i jest przyjazna dzieciom. Na ekranie widzimy nasze avatary, co sprawia, że możemy nieco bardziej utożsamić się z kierowaną przez nas postacią.

W październiku 2011 roku do sieci trafiła wersja demonstracyjna gry, oferująca możliwość gry w tenisa i golf. Sama gra wymaga z kolei 5,7 GB miejsca na dysku twardym konsoli (demo to konieczność posiadania 1,21 wolnego miejsca).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Kinect Sports: Season Two

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2011 360
# 28 października 2011 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360