Gamedile.pl

#
Opis gry
Kinectimals to stworzona przez studio Frontier Developments z myślą o konsoli Xbox 360 i kontrolerze ruchu Kinect gra towarzyska, która w wielu aspektach przypomina zaprojektowany przez firmę Nintendo tytuł Nintendogs. Również polega na sprawowaniu opieki nad własnym zwierzakiem. Tutaj jest nim kot drapieżny.

Swojej zapowiedzi gra doczekała się w trakcie targów E3 2010.

Mechanika rozgrywkiAkcja gry Kinectimals przenosi nas na rajską wyspę i rozpoczyna się od wyboru jednego z kilku rodzajów kotów drapieżnych, którym będziemy się zajmować w czasie właściwej rozgrywki (w miarę postępów możemy odblokowywać kolejne gatunki). Naszemu pupilowi nadajemy wybrane przez nas imię, na które będzie reagował - gra wspiera bowiem wydawanie komend głosowych.

W czasie zaawy bzajmujemy się zwierzakiem, przede wszystkim poświęcając mu czas na zabawę, karmiąc go i ucząc sztuczek. Wraz z przyswajaniem przez niego kolejnych trików, odblokowujemy dostęp do kolejnych fragmentów rozległej wyspy, a także do nowych mini-gier związanych z wchodzeniem z nim w interakcję (od drapania po brzuchu, przez przytulanie i klepanie po głowie).

Rozgrywka w grze jest spajana przez wątek fabularny, który sprowadza się do poszukiwania skarbu ukrytego na wyspie. Pomoże nam w tym pełniąca rolę pomocniczki istota o imieniu Bumble, która przybliży nam także mechanikę zabawy. Tytuł daje nam możliwość zabawy w pojedynkę, ale też w maksymalnie czteroosobowej kooperacji.

Warstwa technicznaKinectimals to gra stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych - ma to swoje odzwierciedlenie w oprawie audiowizualnej. Grafika zaprojektowana została w pełnym trójwymiarze - na ekranie często pojawiają się części ciała przechwytywane przez Kinect, a wymagane do wykorzystania w samej rozgrywce (przede wszystkim ręce). Jeżeli chodzi o udźwiękowienie, to ma za zadanie budować przyjazną atmosferę - towarzysząca nam muzyka jest zatem przyjemna dla ucha i stonowana.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Kinectimals

Wydania gry

już wydane
# 04 listopada 2010 360
# 10 listopada 2010 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360