Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

LEGO Harry Potter: Lata 5-7

PCPSPNDS360PS3Wii3DSPSViOS
Znana także jako LEGO Harry Potter: Years 5-7.
Opis gry
Druga po LEGO Harry Potter: Lata 1-4 odsłona popularnej platformówki z serii gier LEGO wydanej w 2010 r. Gra bazuje na finałowych trzech częściach powieści, a czterech ekranizacjach sagi o Harrym Potterze i jego przyjaciołach ze szkoły magii: „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książe Półkrwi”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Niezmiennie do odległego świata magii i czarów przenosi nas studio Traveller's Tales, które specjalizuje się w "klockowych" wydaniach znanych pozycji filmowych, jak np. Gwiezdne Wojny, czy Indiana Jones.

Fabuła gryFabuła produkcji bazuje na wspomnianych już 3 ostatnich częściach przygód młodego czarodzieja i jego przyjaciół, których zadania z każdym kolejnym rokiem w szkole magii Hogwart wybiegają znacznie dalej poza obowiązkowe lekcje eliksirów, botaniki, czy nauki zaklęć. Analogicznie do powieści, klimat gry jest zauważalnie bardziej mroczny od tego towarzyszącego graczowi podczas zabawy przy LEGO Harry Potter: Lata 1-4. Klockowe wydanie znanego nam już świata czarów otwiera przed nami możliwość kierowania znanymi z książek / filmów o Harrym Potterze postaciami, odwiedzać miejsca typowe dla ostatnich trzech książek, a punktem kulminacyjnym, jak i ostatnim zadaniem kończącym naszą przygodę z produkcją LEGO, jest walka z odwiecznym przeciwnikiem Harry'ego Pottera - Lordem Voldemortem.

Mechanika rozgrywkiBiorąc pod uwagę pierwszą część produkcji, mechanika rozgrywki pozostała praktycznie bez zmian. Skupiona jest ona bowiem wokół gracza, który kontroluje przebieg gry sterując różnymi postaciami z uniwersum Harrego Pottera, w celu rozwiązania zagadek będących motorem napędzającym całą fabułę. Wśród dostępnych dla gracza postaci znajdziemy nie tylko tytułową postać, ale także najbliższych jego przyjaciół - Rona Weasley'a, Hermionę Granger, czy Hagrida. Zgodnie z fabułą książek, z biegiem akcji zwiedzamy doskonale znane miejsca, jak Ulica Pokątna, Privet Drive, Dolina Godryka, czy niewymagająca wspomnienia lokacja - Hogwart. Podczas gry szukamy i zbieramy wszelkiego rodzaju znajdźki, które porozrzucane są na całej drodze bohatera. Należą do nich nie tylko przedmioty, ale też waluta umożliwiająca wykupienie ponad 80 postaci początkowo niedostępnych. Nowością dodaną przez twórców są również przerywniki w postaci humorystycznych historyjek. Dzięki znajomości nowych zaklęć i czarów poznanych w trakcie 16 różnych lekcji, możemy stoczyć ostateczną walkę z drużyną Czarnego Pana.

Warstwa technicznaOprawa graficzna LEGO Harry Potter: Lata 5-7 została utrzymana w znanej fanom produkcji LEGO konwencji, czyli analogicznie do poprzedniej wersji, mamy do czynienia tu z kolorowym i zabawnym światem Harry'ego Pottera przedstawiony w unikalny sposób, bo złożonym jedynie z duńskich klocków LEGO. Mimo znacznie mroczniejszego klimatu, gra nie zawiera elementów nieodpowiednich dla młodszych graczy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 stycznia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

LEGO Harry Potter: Years 5-7

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2011 PCPSPNDS360PS3Wii3DSiOS
# 18 listopada 2011 PC360Wii3DS
# 23 marca 2012 PSV
# 23 marca 2012 PSV

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
PSV
NDS
PSP