Gamedile.pl

#

LEGO Iniemamocni

PCPS4XOSwitch
Znana także jako LEGO The Incredibles.
Opis gry
LEGO The Incredibles, w Polsce znane jako LEGO Iniemamocni, to platformówka przynależąca do popularnej serii LEGO, stanowiąca połączenie tejże duńskiej marki klocków z dwoma pierwszymi częściami filmu animowanego „Iniemamocni” wytwórni Pixar.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia w luźny sposób nawiązuje do swoich filmowych pierwowzorów. Poznajemy tutaj więc rodzinkę obdarzoną nadludzkimi zdolnościami, starającą się zadbać o porządek w mieście, w którym żyje, a jednocześnie żyć w sposób na tyle normalny, na ile tylko się da. Przy okazji musi zmagać się z wymysłami Syndroma, który w planach ma zniszczenie wszystkich superbohaterów.

Mechanika rozgrywkiSchematy rządzące rozgrywką są dokładnym odbiciem tego, co prezentowały inne odsłony cyklu. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z dynamiczną zręcznościówką, a naszym zadaniem jest zgłębianie fabuły poprzez eksplorację kolejnych poziomów, walkę z pojawiającymi się oprychami i rozwiązywanie prostych zagadek logicznych, często związanych z wykorzystaniem umiejętności głównych bohaterów. Wcielić możemy się w każdą postać znaną z uniwersum, ale też innych bohaterów z dzieł wytwórni Pixar. Nie obędzie się bez zbierania znajdziek i monet, które z kolei odblokują nam dostęp do dodatkowych postaci i bonusów.

Tradycyjnie już dla serii, w LEGO Iniemamocni możemy się bawić zarówno w pojedynkę, jak i w lokalnej kooperacji z innym graczem.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra prezentuje podobny poziom, co inne przedstawicielki cyklu. Mamy tu więc do czynienia z w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, obfitującą w żywe kolory i w wielu względach przypominającą seria animowany. Wszystko jest tu naturalnie utrzymane w konwencji klocków LEGO - otoczenie możemy niszczyć, a przeciwnicy również rozpadają się na te klocki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

LEGO The Incredibles

Wydania gry

już wydane
# 13 czerwca 2018 PCPS4XOSwitch
# 15 czerwca 2018 PS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
XO
SWITCH