Life is Strange - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Life is Strange

PC360PS3PS4XO
Opis gry
Life is Strange to stworzona przez paryskie Dontnod Entertainment (znane do tej pory jedynie z produkcji Remember Me) przygodowa gra akcji stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsolach stacjonarnych, dystrybuowana w formie epizodycznej.

Akcja tytułu przenosi nas do fikcyjnego miasteczka Arcadia Bay w stanie Oregon. Po pięciu latach nieobecności do szkoły powraca Max Caulfield, dla której ma to być ostatni rok rok nauki. Od razu po przybyciu spotyka się ze swoją dawną przyjaciółką Chloe - nie mija zbyt długo czasu nim oboje zaczynają grzebać w sprawie tajemniczego zniknięcia ich przyjaciółki, uczennicy Rachel Amber. Próbując dowiedzieć się nieco więcej na ten temat bohaterki odkrywają tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

W Life is Strange to opowiadana historia jest motorem napędowym rozgrywki - całość ma narracyjny charakter, a każda decyzja podejmowana w trakcie zabawy może grać kluczową rolę w tym, jak ta narracja się dalej potoczy. Całość ubarwia moc specjalna głównej bohaterki, która jest w stanie cofać czas - dzięki niej Max, a zatem i gracz są w stanie wpływać nie tylko na to, jak rozwinie się akcja, ale też to, co działo się jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Gra została wykonana w oparciu o rozbudowany silnik graficzny, dzięki któremu oferuje bogatą w szczegóły oprawę wizualną.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 sierpnia 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Zapowiedziano Life is Strange: True Colors i Life is Strange...

  19 marca 2021
  Square Enix Presents przyniosło wiele ciekawych wieści, ale najbardziej elektryzującą nowiną jest oficjalna zapowiedź nowej odsłony serii Life is Strange. True Colors opowie historię młodej Alex Chen, która...
 • #

  Powstaje nowa odsłona Life is Strange

  19 maja 2017
  Life is Strange, dość ciepło przyjęta gra przygodowa od Dontnod Entertainment, doczeka się kontynuacji - poinformowali autorzy na łamach strony internetowej amerykańskiego oddziału Square Enix. W filmiku ze...
Gra

Life is Strange

 • Platformy: PC360PS3PS4XO
 • Gatunek: Przygodowa» Przygodowa
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 30 stycznia 2015 PC360PS3PS4XO
# 22 stycznia 2016 PCPS4XO