Madden NFL 10 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Madden NFL 10

PS2PSP360PS3Wii
Opis gry
Madden NFL 10 to stworzona przez kanadyjski oddział koncernu Electronic Arts gra sportowa kontynuująca najpopularniejszy na świecie cykl poruszający dyscyplinę futbolu amerykańskiego. Po raz kolejny autorzy postanowili wprowadzić, poza aktualizacją składów drużyn, szereg zmian i nowości, które mają na celu zwiększenie autentyczności całości.

Na okładce tej części serii po raz pierwszy w jej historii znalazło się dwóch sportowców - Larry Fitzgerald z zespołu Arizona Cardinals oraz Troy Polamalu grający wtedy dla Pittsburgh Steeers.

Mechanika rozgrywkiGłówne założenia rozgrywki w Madden NFL 10 pozostały niezmienione. Kierujemy zatem drużyną futbolową, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie jej przez kolejne szczeble kariery w amerykańskiej lidze NFL. Na bazie współpracy z nią właśnie autorzy byli w stanie przenieść do gry znanych z rzeczywistości zawodników, drużyny i stadiony, na których toczy się akcja.

W tej edycji serii nie zabrakło miejsca na nowości. Te dotknęły przede wszystkim systemu kontuzji, który jest tutaj bardziej realistyczny - to, czy kontuzja jest poważna okazuje się teraz dopiero po jakimś czasie, a w przypadku poważniejszych uszkodzeń ciała na boisko wbiega trener czy ekipa ratunkowa. Często powrót na boisko może się równać z zagrożeniem nawrotem kontuzji.

W trybie kariery pojawił się tak zwany „The Extra Point” - interaktywny show, który podsumowuje tydzień na boiskach z perspektywy różnych drużyn, nie tylko tej prowadzonej przez nas.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra nieco odbiega od swoich poprzedniczek - oparta na autorskim silniku, oferuje bardziej szczegółową oprawę graficzną. Zastosowano tutaj silnik interakcyjny Pro-Tak, dzięki któremu wszelkiego rodzaju interakcje między zawodnikami bazują na fizyce, a nie na zaprogramowanych schematach. Zapewnia to wyższy poziom realizmu. Na uwagę zasługuje również licencjonowana ścieżka dźwiękowa, w której znalazło się miejsce dla takich utworów, jak „Can't C Me” 2Paca, „Before I Die” zespołu The Vanity Pain czy „Shut Em Down” grupy Public Enemy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Madden NFL 10

Wydania gry

już wydane
# 14 sierpnia 2009 PS3
# 14 sierpnia 2009 PS2PSP360PS3Wii