Gamedile.pl

#
Opis gry
Mario Tennis Aces to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, które poruszają tematykę tenisa w dość nietypowy, bo humorystyczny i kreskówkowy sposób, umiejscawiając tę dyscyplinę w uniwersum Mario. Całość jest pierwszą odsłoną cyklu, która pojawiła się na łamach konsoli Nintendo Switch.

Swojej zapowiedzi gra doczekała się w styczniu 2018 roku, podczas prezentacji Nintendo Direct. Od 1 do 3 czerwca 2018 gracze byli w stanie testować jej wersję demonstracyjną.

Mechanika rozgrywkiPodobnie jak w większości odsłon serii, Mario Tennis Aces pozwala nam przenieć się na korty tenisowe i wcielić się w jedną z wielu postaci z uniwersum Mario (do wyboru jest nie tylko charyzmatyczny hydraulik i jego brat, ale także Yoshi, Donkey Kong, Bowser, Toad i wielu innych).

Mecze same w sobie mają charakter zręcznościowy - gra wprowadza sporo nowości w mechanice rozgrywki, wynikajacych również z zastosowania unikalnych kontrolerów konsoli Nintendo Switch. Korzystając z Joy-Conów jesteśmy w stanie zainicjować tak zwany „zone shot”, czyli silne uderzenie w wybrane miejsce na połowie przeciwnika. Jeśli oponent go odbije, jego rakieta zostanie lekko uszkodzona - gdy stanie się to trzy razy, ulegnie ona zniszczeniu i będzie musiała być wymieniona na nową. Na początku każdego meczu przyznawane jest kilka rakiet - utrata każdej z nich wiąże się z koniecznością poddania meczu.

Kolejną nowością w Aces jest wprowadzenie tak zwanego „zone speed” - to umiejętność, dzięki której jesteśmy w stanie spowolnić wszystko oprócz naszej postaci. Pozwala nam to szybko dobiec do odległego miejsca na korcie. Używanie którejkolwiek z umiejętności specjalnych wykorzystuje pasek energii, który wypełnia się podczas meczu.

Poza trybem rozgrywki przy jednej konsoli, gra daje możliwość rozgrywania pojedynków w sieci - zarówno tych zwykłych, jak i rankingowych. Ciekawym dodatkiem jet także tryb „Swing”, w którym używamy Joy-Cona jak rakiety, sumulując nim uderzanie piłki.

Warstwa technicznaOprawa audiowizualna tytułu została utrzymana w dokładnie takiej samej stylistyce, jak w każdej poprzednie części. Wszystko jest więc bardzo kolorowe, a ciosom specjalnym towarzyszą widowiskowe animacje.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Mario Tennis Aces

Wydania gry

już wydane
# 22 czerwca 2018 Switch