MediEvil - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
MediEvil jest remakiem wydanej w 1998 roku jeszcze na pierwszej konsoli PlayStation gry akcji. Jego przygotowania podjęło się studio Other Ocean Interactive, które postarało się o przeniesienie klimatu pierwowzoru do współczesnych standardów technologicznych.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia nie różni się od tej przedstawionej w pierwowzorze. Przenosimy się zatem do fikcyjnego królestwa Gallowmere, do 1286 roku. Tutaj poznajemy postać Daniela Fortesque - tchórza i samochwały, którego przechwałki na temat sukcesów wojennych doprowadziły do stanięcia na czele armii broniącej królestwo przed czarnoksiężnikiem Zarokiem. Mężczyzna szybko został zabity strzałą z łuku. Król zataił ten fakt, czyniąc go bohaterem i przyznając mu pośmiertnie tytuł szlachecki.

Sto lat później Zarok powrócił z tymi samymi planami, co wcześniej. Do ich realizacji postanowił posłużyć się wskrzeszonymi nieumarłymi - wśród nich znalazł się Fortesque. Pozbawiony oka i żuchwy, pod postacią szkieletu, wyrusza on na przygodę mającą na celu udowodnienie, że zasługuje na pośmiertne zaszczyty, a przy okazji pomszczenie własnej śmierci.

Mechanika rozgrywkiPodobnie jak pierwowzór, MediEvil jest dynamicznym hack'n'slashem, w którym pierwsze skrzypce odgrywa walka. Akcję po raz kolejny obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby - eksplorujemy kolejne na wpół otwarte lokacje, starając się znaleźć rozwiązanie zagadek środowiskowych i odblokować drogę dalej.

Bohater początkowo posługuje się swoim własnym przedramieniem, korzystając z niego jak z miecza. W miarę czasu pozyskujemy jednak skarby, które pozwalają nam na wyposażenie go w lepszy oręż, nie tylko do walki w zwarciu.

Warstwa technologicznaChoć sama gra nie różni się znacząco pod względem mechaniki i fabuły od swojego pierwowzoru, wielkie zmiany są widoczne pod względem technicznym. Autorzy postarali się nie tylko o wysokiej jakości oprawę graficzną, wspierającą rozdzielczość 4K i bogatą w detale, ale i o stworzenie od podstaw ścieżki dźwiękowej. Poprawie uległo również sterowanie, które jest znacznie bardziej intuicyjne i przyjazne graczom.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 czerwca 2019.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Demo gry MediEvil już na PlayStation Store

  25 września 2019
  Na łamy PlayStation Store trafiła wersja demonstracyjna gry MediEvil - remake'u popularnego hitu z 1998 roku, w pierwowzorze dostępnego wyłącznie na PlayStation 4. Trzy generacje później jego odświeżenia (a...
 • #

  MediEvil osiągnęło złoty status - premiera w październiku...

  18 września 2019
  Zgodnie z informacjami podanymi przez firmę Other Ocean na łamach Twittera, remake jednej z popularniejszych gier na pierwszogeneracyjne PlayStation, MediEvil, właśnie uzyskał status złoty. Oznacza to, że faza...
Gra

MediEvil

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2019 PS4
# 25 października 2019 PS4