Metro: Last Light Redux - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Metro: Last Light Redux jest udoskonaloną wersją strzelanki z 2013 roku, stworzonej przez studio 4A Games i w oryginale wydanej na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputerach osobistych. Poddana lekkim ulepszeniom, przede wszystkim pod kątem oprawy wizualnej, zadebiutowała na pecetach i konsolach ósmej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) z ramienia tej samej grupy deweloperów.

Mechanika rozgrywki i zmianyPod względem schematów kierujących rozgrywką całość nie różni się od swojego pierwowzoru. Jest to zatem dynamiczna strzelanka osadzona w mrocznym i ciężkim świecie, z wieloma elementami rodem z survivali. Musimy w niej rozsądnie wykorzystywać nasze zasoby, a przede wszystkim amunicję, zazwyczaj starając się pozostać w ukryciu.

Autorzy pokusili się o nieznaczne powiększenie lokacji, po których możemy się poruszać. W związku z tym zwiększył się tutaj wachlarz rozwiązań, które możemy zastosować celem przejścia danego etapu. Dodatkowo w grze pojawiły się dwa nowe tryby - zorientowany na przetrwanie Survival, w którym zagrożenie staje się coraz większe, a ilość zasobów często okazuje się niewystarczająca oraz Spartan, który nastawia się na akcję, dając nam dostęp do znacznie większej ilości surowców.

Warstwa technicznaMetro: Last Light Redux bazuje na najnowszej wersji silnika 4A Engine, która oferuje wszystko to, co poprzedniczka, ale w nieco lepszym wymiarze. Więcej animacji głównego bohatera, lepsze oświetlenie oraz wyższej jakości tekstury to najważniejsze elementy, które odróżniają grę na tle pierwowzoru.

Bardziej wyczerpujący opis samej gry znaleźć można karcie jej pierwowzoru.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Metro: Last Light Redux

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: 4A Games
  • Wydawcy: # Deep Silver# Cenega
  • Tematy Post-apokalipyczna
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 sierpnia 2014 PCPS4XO
# 29 sierpnia 2014 PCPS4XO