Gamedile.pl

#
Znana także jako Monopoly for Nintendo Switch.
Opis gry
Monopoly for Nintendo Switch jest grą strategiczną stanowiącą adaptację niezwykle popularnej gry planszowej. Powstała w studiu Engine Software na zlecenie posiadającego licencję na tę markę Ubisoftu. Całość trafiła wyłącznie na platformę Nintendo Switch, jednak można ją po części nazwać portem wydań, które pojawiły się na większości innych współcześnie wiodących platform sprzętowych.

Mechanika rozgrywkiMonopoly for Nintendo Switch rzązą dokładnie takie same zasady, jak w jego planszowym odpowiedniku. W skrócie oznacza to więc, że naszą zabawę rozpoczynamy na polu START, by później - rzucając kośćmi - przemieszczać nasz pionek na kolejne pola. Ich ilość zależy oczywiście od wyniku wyrzuconego na kostkach. Pojawiając się na polu patrzymy, co ono oznacza - autorzy zachowali przy tym strukturę znaną z oryginału, gdzie narożniki stanowią pola bezpieczeństwa za wyjątkiem jednego, który zmusza nas do pójścia do więzienia i stracenia kolejki.

Pełnię swojej możliwości Monopoly for Nintendo Switch osiąga w trybie rozgrywki multiplayer, który pozwala nam na zabawę w module „gorącego krzesła” - jeden gracz wykonuje swój ruch, po czym przekazuje kontroler kolejnemu. Naturalnie rzecz biorąc zwycięzcą jest osoba, która doprowadzi do bankructwa całą resztę, dominując na całej mapie.

Warstwa technicznaPod względem technicznym autorzy gry w jej wersji na Switcha postanowili poczynić sporo zmian, by wykorzystać pełnię możliwości tejże konsoli. Kontrolery żyroskopowe cechują się na przykład znacznie większą precyzją, pozwalając nam rzucać kostką dokładnie tak, jak w realnym życiu. Całość została również zintegrowana z siecią, dzięki czemu swoimi najlepszymi osiągnięciami możemy się dzielić zarówno poprzez rankingi, jak i przy użyciu platform społecznościowych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-6 graczy, rywalizacja, single player, hot seat
1-6 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Monopoly for Nintendo Switch

Wydania gry

już wydane
# 31 października 2017 Switch
# 31 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH