Need for Speed: Undercover - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Need for Speed: Undercover

PCPS2PSPNDS360PS3WiiiOS
Opis gry
Need for Speed: Undercover jest kontynuacją popularnego cyklu gier wyścigowych tworzonego pod szyldem Electronic Arts. Swoimi założeniami powraca do tematyki nielegalnych wyścigów ulicznych, oferując przy okazji dość rozbudowany wątek fabularny. Gra została zaprojektowana w wewnętrznym studiu EA, które współpracowało przy tym z firmą Firebrand Games.

Fabuła gryAkcja produkcji ma miejsce w mieście o nazwie Tri-City, na które składają się cztery dystrykty - Palm Harbor, Sunset Hills, Port Crescent oraz Gold Coast Mountains. Przejmujemy kontrolę nad działającym pod przykrywką policjantem, który pracuje w departamencie policji zajmującym się nielegalnymi wyścigami ulicznymi oraz przemytnictwem. Mężczyzna podejmuje się infiltracji światka kryminalnego, by pozbyć się największych szych działających w jego wnętrzu. Rozpocznie od kradzieży i dostarczania najróżniejszych aut, powoli zaskarbiając sobie sympatię wysoko postawionych bossów.

Mechanika rozgrywkaPod względem mechaniki rozgrywki cała gra czerpie garściami rozwiązania zaprezentowane w Most Wanted i Carbonie - innych odsłonach serii. Chodzi tutaj między innymi o otwarty świat, motyw pościgów policyjnych oraz sam fakt nielegalnych wyścigów, wokół których obraca się fabuła. Cała zabawa ma tutaj bardzo zręcznościowy charakter i choć takie aspekty, jak system zniszczeń i fizyka aut istnieją to są tutaj one traktowane z lekkim przymrużeniem oka. Jedynym trybem zabawy, w którym auto może zostać całkowicie zniszczone jest moduł walki, a głównym trybem stał się ten fabularny, pozwalający nam poznawać historię tytułu poprzez wykonywanie kolejnych zlecanych nam misji.

W tej części serii został wprowadzony system zdobywania doświadczenia - po każdym wyścigu zostaje nam zaprezentowana plansza statystyczna, z której dowiemy się nieco na temat naszego hamowania, najwyższej szybkości i umiejętności radzenia sobie z autem. Wszystkie te wartości mogą być udoskonalane, co ma znaczący wpływ na rozgrywkę.

Tradycyjnie dla serii, gra oferuje moduł rozgrywki wieloosobowej, jednak wyłącznie taki, który umożliwia zabawę przez sieć.

Warstwa technicznaProdukcja została wykonana na bazie trójwymiarowego silnika, który przedstawia cały świat w dość realistyczny sposób. Na ekranie jesteśmy w stanie zobaczyć znane z rzeczywistości auta, w tym Aston Martina DB9 z 2006 roku, Forda GT (2006), Mazdę EX-8 (2006) czy Audi R8 (2008). Założeniem autorów było jak najbardziej autentyczne oddanie ich realnego wyglądu. Rozgrywkę przeplatają przerywniki filmowe, które powstały w oparciu o silnik gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 września 2017.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 787 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows XP / Vista
  • Procesor: Pentium 4 3.2 Ghz / AMD Athlon 64 3500
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: 256 MB VRAM
  • Miejsce na dysku: 10 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows XP / Vista
  • Procesor: Intel Core 2 Duo / AMD 64 X2 5200 / AMD Phenom
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 512 MB VRAM
  • Miejsce na dysku: 10 GB
Gra

Need for Speed: Undercover

Wydania gry

już wydane
# 18 listopada 2008 PC360
# 18 listopada 2008 PCPS2PSPNDS360PS3Wii
# 21 listopada 2008 PCPS2PSPNDS360PS3Wii
27 kwietnia 2009 iOS
08 czerwca 2010 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS2
PS3
NDS
PSP
PSV