Gamedile.pl

Codemasters opowiada o kontaktach z mediami w trybie kariery gry F1 2018

Bądź jak Cristiano Ronaldo Formuły 1.
napisał Krzysiek Kałuziński, 06 lipca 2018 o 11:39|
Brytyjskie studio Codemasters zaprezentowała pierwszy z czterech planowanych dzienników deweloperskich dotyczących F1 2018. Zdradza w nim, jakie znacznie w karierze zawodnika będą miały kontakty z mediami.W nowej odsłonie popularnej serii wpływ na naszą reputację będą miały nie tylko wydarzenia na torze, lecz i poza nim. Możemy odgrywać zarówno gwiazdę, jak i skromnego człowieka, ale każda decyzja będzie miała swoje konsekwencje. Szczególnie, że niektóre zespoły będą preferowały konkretne zachowania. Odbije się to także na cenach sprzętu, jego niezawodności oraz ofertach od innych teamów.

Oto jak sprawę opisuje game director Lee Mather:
Obcowanie z mediami to ważny element kariery gracza. Kierowca musi pokazać umiejętności nie tylko na torze, ale i poza nim. Chodzi o bycie kompletnym. Gracz musi zastanowić się nad odpowiedziami i tym jak wpływają na morale jego współpracowników i atmosferę w paddocku.
Niektóre teamy wolą kierowców, którzy swoją postawą pokazują ducha sportu, są w rozmowach z dziennikarzami skromni i spokojni, nawet w sytuacjach krytycznych. Inne z kolei chcą zatrudniać kierowców robiących wokół siebie dużo szumu.


Premiera F1 2018 planowana jest na 24 sierpnia na PS4, Xbox One i PC.