Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Cowboy Bebop w aktorskiej wersji trafi na Netflixa

Twórca kultowego anime będzie czuwał nad projektem.
napisał Krzysiek Kałuziński, 28 listopada 2018 o 10:54|
O ekranizacji kultowego anime Cowboy Bebop mówiło się już od dłuższego czasu, a do głównej roli przymierzano nawet Keeanu Reevesa. Dzieło Shinichiro Watanabe ostatecznie jednak nie trafiło na duży ekran, może jednak zawojować platformę internetową. Na stworzenie wersji z aktorami zdecydował się bowiem Netflix.



Przygotowaniem scenariuszu do pierwszego odcinka zajmie się Christopher Yost, który pracował m.in. nad filmami, produkcjami telewizyjnymi i komiksami. Ogółem serial ma składać się z 10 epizodów, przy ich tworzeniu pomagać będzie wspomniany Watanabe, który został zatrudniony w roli konsultanta.

Cowboy Bebop po raz pierwszy wyemitowany został w roku 1998, jako unikatowa mieszanka westernu, noir oraz science fiction szybko zyskał rzeszę fanów. Losy grupki totalnie odmiennych galaktycznych łowców nagród potrafiły zarówno rozbawić, jak i zasmucić czy zaskoczyć intensywnością akcji. Wielkie znaczenie w odbiorze dzieła odegrał soundtrack zdominowany przez jazzowa brzmienie. Odpowiadała za niego kompozytorka i pianistka Yōko Kanno, a większość utworów wykonała grupa The Seatbelts. Serial zakończył się po 26 odcinkach oraz jednym filmie pełnometrażowym.



Jako fan anime (co widać po nicku) mam bardzo duże obawy odnośnie do serialu, szczególnie że aktorski Death Note był znacznie poniżej oczekiwań. Pozostaje jednak cień nadziei, że Shinichiro Watanabe nie pozwoli tego zniszczyć.

See You Space Cowboy...