Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Cyberpunk 2077 na pierwszym gameplayu

Redzi ukryli w nim tajny przekaz.
napisał Krzysiek Kałuziński, 28 sierpnia 2018 o 10:50|
Polskie studio CD Projekt RED wreszcie postanowiło pokazać szerszemu gronu swoją najnowszą produkcję - Cyberpunk 2077. W tym celu transmitowali prawie 50 minut czystej rozgrywki na oficjalnym profilu w serwisie Twitch. Do tej pory fragmenty gameplayu były dostępne dla nielicznych uczestników targów Gamescom w Kolonii.To jednak nie koniec, Redzi zaszyli w filmie ukryty przekaz, który jest jednocześnie wiadomością dla graczy. To naprawdę długa wypowiedź deweloperów, którą znaleźć możecie w dokładnie 48 minucie i 21 sekundzie. Dla ułatwienia zamieszczamy ją jednak poniżej.Przekładając to na rodzimy język:

Przepraszamy, że musieliście czekać na to tak długo!

Podobało Wam się to, co widzieliście? Bo dla nas to, że w końcu pokazujemy Wam Cyberpunka 2077, to wielka rzecz. Prosimy, byście udali się na nasze fora, Twittera, Facebooka, Discorda i powiedzieli nam, co sądzicie. Czy świat gry wygląda tak, jak sobie wyobrażaliście? Czy widzicie, co rozumieliśmy przez „immersję”, gdy opowiadaliśmy o CP2077 jako RPG z perspektywy pierwszej osoby? Co myślicie o naszej wizji „cyberpunku w świetle dnia”? Naprawdę chcemy wiedzieć.

Oprócz tego uważamy, że jesteśmy Wam winni kilka słów wyjaśnienia odnośnie do tego, dlaczego pokazujemy Wam ten gameplay teraz, jakiś czas po tym, jak przedstawiciele branży i mediów widzieli go na E3 i Gamescomie.

Za każdym razem, gdy omawialiśmy pomysł pokazania Wam gry (a robiliśmy to często), kończyliśmy w czyśćcu braku stuprocentowej pewności. Dlaczego? Ponieważ (dla większości ludzi), kiedy producent pokazuje nagranie rozgrywki ze swojej gry, oznacza to, że gra będzie tak wyglądać i tak się w nią będzie grało. W tym przypadku tak nie jest. Cyberpunk 2077 wciąż jest głęboko w fazie tworzenia. Mamy wiele pomysłów projektowych, testujemy wiele mechanizmów, ale nie wiemy, co będziemy mieli w momencie premiery. Czyni to publikowanie nagrań pokroju tego, które widzieliście, ryzykownym - nie chcemy, by gracze mówili „ale w tym poprzednim filmiku broń strzelała inaczej” lub „dlaczego zmieniliście interfejs?”. Zmiana jest nieodłączną częścią procesu produkcji i każdego dnia zmienia się masę rzeczy. Baliśmy się (i wciąż się boimy) tego, że pomyślicie, że Cyberpunk 2077 będzie wyglądał dokładnie tak, jak to, co widzieliście.

Co sprawiło, że nabraliśmy pewności, by pokazać wam grę w stanie roboczym? Dobre wstępne opinie ludzi przyzwyczajonych do oglądania gier na różnych etapach produkcji. To, co nam powiedzieli (a mówili, że naprawdę podobało im się to, co zobaczyli), zmobilizowało nas do zaprezentowania obecnej wersji Cyberpunka 2077 najbardziej oddanej i wnikliwej widowni - Wam.

A więc... oto jak Cyberpunk 2077 wygląda dzisiaj (czy raczej wyglądał w momencie nagrywania filmu). Mamy szczerą nadzieję, że wam się spodobał.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za cierpliwość i wszystkie przemyślenia, którymi się z nami podzieliliście.

Wasz,

CD Projekt Red