Dr. Mario World zamyka swoje serwery - w grę można zagrać do 1 listopada - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Dr. Mario World zamyka swoje serwery - w grę można zagrać do 1 listopada

Nintendo kończy wsparcie dla swojej smartfonowej produkcji.
napisał Paweł Ryszka, 28 lipca 2021 o 14:58|
Wszystko wskazuje na to, że mobilna gra logiczna Dr. Mario World nie spotkała się z odpowiednio dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Po zaledwie dwóch latach od jej premiery na urządzeniach z Androidem i iOSem na pokładzie, Nintendo ogłosiło, że zamierza definitywnie zamknąć jej serwery. Stanie się to dokładnie 1 listopada tego roku. Od dziś z kolei niemożliwy stał się zakup wirtualnej waluty w grze.Dr. Mario World jest (jeszcze) grą logiczną typu match-3, w której użytkownik musi dopasowywać do siebie stworzenia (wirusy) o tym samym kolorze. Nie da się powiedzieć, by wprowadziła rewolucję na rynku gier mobilnych. Poza postacią popularnego Mario wniosła w końcu niewiele do gatunku. Jak jednak wskazują statystyki na łamach sklepu Google Play, do tej pory została ona pobrana przeszło 5 milionów razy. Dla wydawcy to za mało.

Po zamknięciu serwerów gry twórcy zamierzają wystartować ze stroną internetową Dr. Mario World Memories, w obrębie której każdy z graczy będzie mógł przejrzeć swoją historię gier. Nie wiadomo jednak, do kiedy ona sama będzie utrzymywana. Więcej szczegółów na temat samego zamknięcia gracze będą otrzymywali wraz z czasem, poprzez powiadomienia wewnątrz gry.