Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Gas Guzzlers Extreme zadebiutowało na Steamie

napisał Paweł Ryszka, 09 października 2013 o 20:18| #PC #Steam #Premiera
System dystrybucji cyfrowej Steam właśnie wzbogacił się o kolejną odsłonę zapoczątkowanej w zeszłym roku przez niezależne studio Gamepires serii - Gas Guzzlers Extreme. Grę można pobierać już od wczoraj za równo 18,39 €. Cena ta, o dwadzieścia procent niższa od pierwotnej, ma być utrzymana do końca następnego tygodnia.

Gas Guzzlers Extreme nie zrywa z założeniami pierwowzoru, po raz kolejny stawiając na mocno zręcznościową rozgrywkę. Gracze są tutaj w stanie zasiąść za kierownicą 18 różnych możliwych do dopasowania do własnych potrzeb aut, by brać udział w szalonych wyścigach na czterdziestu trasach, ośmiu arenach i w przeszło siedmiu różnych środowiskach. Ścigając się mają możliwość korzystania z różnego rodzaju power-upów, które oprócz wspomagania ich jazdy utrudnią życie ich przeciwników.

Rozgrywka w grze ma charakter arcade'owy.


W grze nie obyło się bez trybu rozgrywki wieloosobowej. Trybu, a raczej trybów, bo jest ich aż siedem. Gracze wezmą w nich udział zarówno w klasycznych wyścigach, jak i na przykład zwariowanym Capture the Flag. A wszystko w dość szczegółowej trójwymiarowej oprawie graficznej.

Jako że gra gra za sprawą Iceberg Interactive pojawiła się na Steamie, jej autorzy postanowili skorzystać z możliwości, jakie oferuje ta platforma. Podczas zabawy (na przykład przez usługę Big Picture) można zatem zdobywać doświadczenia oraz karty kolekcjonerskie, a tuż po niej - zapisać stan rozgrywki w chmurze.