Gamedile.pl

Nintendo Labo nietypowym zestawem akcesoriów do Switcha

Koszmar Hanki Mostowiak powraca, tym razem przez Nintendo!
napisał Krzysiek Kałuziński, 18 stycznia 2018 o 14:52| #Nintendo #Zapowiedź
Po tajemniczej zapowiedzi przyszedł czas na rozwianie wszelkich wątpliwości - Wielkie N zaprezentowało swój nowy produkt i jest on co najmniej zaskakujący. Mowa o Nintendo Labo, stanowiący zestaw akcesoriów do Switcha, które pozwolą m.in. na imitowanie gry na pianinie, wędkowania czy zamienią Joy-Cony w zdalnie sterowany samochodzik. Co ciekawsze jednak wszystkie one będą wykonane z... kartonu.

To nie żart, choć może faktycznie ciężko w to uwierzyć. Najrzetelniej sprawę oddaje film promocyjny.Nintendo Labo nabyć będzie można w dwóch zestawach. Pierwszy z nich to Variety Kit wyceniony na 69,99 dolarów. W ramach niego złożymy dom, motor, pianino, dwa samochodziki i wędkę, do czego wykorzystamy 28 kartonowych arkuszy, 3 etykiety odblaskowe, 3 arkusze kalkulacyjne, sznurki (pomarańczowy, niebieski, szary), niebieski zestaw oczek i 2 duże oraz 6 małych opasek gumowych z częściami zamiennymi.
Drugi nazywa się Robot Kit i tak jak nazwa wskazuje, pozwoli zmienić się w robota. W zestawie znajdzie się 19 kartonów, 4 karty kartonowe, 2 pomarańczowe i 2 niebieskie sznurki, duży szary pasek, średni szary pasek, dwa zestawy małych szarych pasków i 12 zestawów oczek.
Schematy kartonów zostaną jednak ogólnie udostępnione i będzie można stworzyć je również we własnym zakresie. W takim przypadku zmniejszą się koszta, bo wystarczy nabyć samo oprogramowanie. Nintendo Labo zadebiutuje 20 kwietnia.