PlayStation 5 w przyszłym roku - poznaliśmy okienko premierowe nowej konsoli Sony - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

PlayStation 5 w przyszłym roku - poznaliśmy okienko premierowe nowej konsoli Sony

Przyszłe Święta czasem nowych konsol.
napisał Paweł Ryszka, 09 października 2019 o 17:52|
Koncern Sony za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter, a zatem w bardzo prosty i niespektakularny sposób, potwierdził, że jego nowa konsola to PlayStation 5. Podał przy tym okienko premierowe, w jakim możemy się jej spodziewać - okres świąteczny 2020 roku. Choć nie ujawnił przy tym dokładnej premiery, sam fakt oficjalnego potwierdzenia nazwy tegoż sprzętu oraz podanie jakiegokolwiek terminu jego wydania to dość dużo.
Konsola od środkaJeszcze przed momentem oficjalnego ogłoszenia PlayStation 5 doczekaliśmy pewnych detali na temat jego specyfikacji. Całość będzie zasilana dedykowanym procesorem AMD, porównywalnym z jednostkami Ryzen 3000. Sama karta graficzna ma bazować na architekturze Navi - będzie też oferowała wsparcie techniki ray tracingu. Nie będzie ono emulowane programowo.

Jeżeli wierzyć patentowi zgłoszonemu przez Sony, tak może wyglądać nowa konsola.


Najważniejszym elementem i bardzo dużą zmianą w stosunku do poprzedniczki będzie stworzony z myślą o konsoli dysk SSD. Jak obiecuje Sony, gry mają wczytywać się znacznie szybciej, a cały system będzie działał o wiele płynniej i stabilniej.

Nowy pad - dużo zmianWraz z nową konsolą do sprzedaży trafi również zmieniony kontroler, którego nazwy jeszcze nie zdradzono. Choć wyglądem pewnie nie wprowadzi ze sobą rewolucji, przyjdzie z nim sporo ciekawostek. Projektanci wprowadzą tak zwane adaptacyjne spusty, które będą wykrywać i przekazywać konsoli każdy najmniejszy ruch nimi. Dodatkowo w niektórych sytuacjach będą zwiększać oraz zmniejszać napięcie i opór, jaki postawią graczowi. Dodając gazu w grze wyścigowej będziemy przechylać gałkę ciężej i wolniej aniżeli hamując. Korzystając z tego przykładu można też opisać nowocześniejszą technologię haptyczną, a zatem związaną z wibracjami - zwiększy się ich różnorodność, dzięki czemu odczujemy, czy jedziemy po gruzie i kamieniach, czy też po gładkim asfalcie. Pad będzie posiadał wejście USB typu C - jego ładowanie ma być znacznie szybsze.