Gamedile.pl

Powstaje nowa platforma dystrybucji cyfrowej gier - Robot Cache

Pozwoli ona m.in. na... odsprzedawanie gier.
napisał Krzysiek Kałuziński, 17 stycznia 2018 o 12:54|
Robot Cache to nowa platforma sprzedażowa, która w założeniu ma stanowić konkurencje dla Steama czy polskiego GOG.com, być przyjazna zarówno dla graczy, jak i deweloperów. Co jednak faktycznie będzie miała do zaoferowania?Przede wszystkim będzie narzucać producentom mniejszą marżę - zamiast standardowych 30% od sprzedaży, właściciele platformy zadowolą się 5%. Powinno to przełożyć się również na ceny gry, na czym z kolei zyskają użytkownicy. Co więcej, zakupiony towar nie będzie już na stałe przypisany do jednego konta, zyskamy możliwość jego odsprzedania. W tym jednak wypadku nie będziemy mogli sami wycenić używanej produkcji - tego podejmie się za nas Robot Cache. Uzyskane środki przeliczone zostaną tylko na wewnętrzną walutę IRON, a 70% od transakcji zabierze sklep. To dużo - należy jednak zauważyć, że i tak jest to innowacja. Do tej pory żadna platforma nie oferowała takiej formy pozbywania się produkcji. To duży krok w stronę handlu używanymi grami, który wychodzi poza pudełkowe edycje, a przy tym daje zarobić zarówno platformie, jak i graczom.

IRON zdobędziemy także oddając swój komputer do pracy w wykopywaniu kryptowaluty, a za bezpieczeństwo danych odpowie technologia blockchain, która zadba zarówno o transakcje, jak i zapewni mniejszą awaryjność.

Start Robot Cache zaplanowany jest na drugi kwartał 2018 roku, a jedną z osób zaangażowanych w prace jest CEO inXile Entertainment - Brian Fargo.