Gamedile.pl

Rocket League zmierza na Switcha - będzie funkcja cross-playu

Popularna zręcznościówka trafi na nowy sprzęt Nintendo.
napisał Paweł Ryszka, 14 czerwca 2017 o 12:04| #E3 2017 #Nintendo #Zapowiedź #Porty


Popularna zręcznościowa gra sportowa o nazwie Rocket League trafi na łamy konsoli Nintendo Switch - ujawniło Nintendo w czasie swojej konferencji na targach E3 2017. Wersja na Switcha ma zaoferować sporo „smaczków”, głównie kosmetycznych i nawiązujących do gier japońskiego giganta. Do sprzedaży trafi pod koniec tego roku, w okresie Świątecznym.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności w grze ma być możliwość tak zwanego cross-playu, a zatem zabawy z posiadaczami innych platform sprzętowych. Konkretnie chodzi tutaj o osoby, które mają grę w wersji na PC lub Xboksa One. Nie będzie zatem możliwości gry z użytkownikami PlayStation 4. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Jim Ryan odpowiedzialny za sprzedaż i marketing marki PlayStation. Powiedział, że to kwestia bezpieczeństwa, a danie graczom dostęp do zabawy z posiadaczami konsol Nintendo i Microsoftu mogłoby stworzyć zagrożenie dla dzieci grających na PS4, gdyż tutaj wpływy Nintendo czy Microsoftu nie sięgają i firmy te nie mogłyby kontrolować złych zachowań.

Decyzja o tym, czy jest to prawdą i czy to dobry ruch ze strony Sony należy do nas. Pewne jest jedno - w Rocket League na PS4 będą grali tylko posiadacze tej konsoli.