Steam banuje dewelopera za zmianę nazwy na Very Positive - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Steam banuje dewelopera za zmianę nazwy na Very Positive

Deweloper jednej z gier dostępnej na Steamie zmienił swoją nazwę na Very Positive, co nie spodobało się platformie Gabe'a Newella.
napisał Krzysztof Kałuziński, 22 lutego 2021 o 19:24|
Emoji Evolution to niewielka produkcja dostępna na Steamie, która cieszy się całkiem niezłą opinią wśród graczy. A przynajmniej cieszyła się do niedawna. Jej deweloper niespodziewanie postanowił bowiem zmienić nazwę swojej firmy, czym zwrócił uwagę Valve Corporation. Nowym mianem twórcy stało się bowiem "Very Positive", czyli "bardzo pozytywne".

Mylące.


Karta gry na Steamie jest tak skonstruowana, że nazwy producenta oraz wydawcy pojawiają się pod średnią opinii od klientów. Dlatego użytkownik, który ją odwiedził, mógł zobaczyć dwa komunikaty: Mostly Positive oraz Very Positive. Istniała więc duża szansa, że pomyli obie formuły. Platforma Gabe'a Newella uznała, że jest to próba oszukania potencjalnego klienta i usunęła Emoji Evolution ze swojego katalogu.W całej sytuacji najbardziej dziwi reakcja samego producenta, który był w dobrej sytuacji i nie musiał sztucznie podbijać szans na sprzedaż swojego dzieła. Sam deweloper wydaje się wcale nie przejmować decyzją Valve Corporation. Doskonale świadczą o tym wpisy na jego koncie na Twitterze.