Gamedile.pl

Steam wprowadził złotówki, GOG monitoruje ceny

Koniec z przeliczaniem cen kalkulatorem.
napisał Krzysiek Kałuziński, 15 listopada 2017 o 15:51| #Steam #GOG #Polska
Stało się - platforma sprzedażowa Valve zwróciła się w stronę polskich graczy i wprowadziła możliwość płacenia w naszej walucie. Dzięki temu płacąc na Steamie nie będziemy musieli się już przejmować przewalutowaniem - od teraz wszystkie ceny podawane są w złotówkach.

Dla rodzimej społeczności to spore ułatwienie. Na razie jednak trzeba przyzwyczaić się do tego, że nie zawsze przelicznik wypada korzystnie. Ceny wielu gier osiągają wartość ok. 250 zł. Warto jednak zauważyć, iż część z nich stała się bardzo opłacalna. Na pierwszy ogień idzie tutaj Playerunknown's Battlegrounds, za który damy 72,99 zł (a nie 127 zł), a i na Cupheadzie zaoszczędzimy ok. 5 zł. Płatności dokonywać można międzynarodowymi kartami płatniczymi (VISA, MasterCard, American Express), poprzez transfery (PayPal, Przelewy 24, paysafecard, Skrill) i bankowość online (Sofort).Obojętny na tę sytuację nie pozostaje GOG, który od niedawna również bardziej dostosowany jest do polskich graczy. Jego przedstawiciele zapowiedzieli, że będą konkurować z nowymi cenami Steama. Oto fragment ich wypowiedzi:

Chcemy Was zapewnić, że monitorujemy sytuację i reagujemy w każdym przypadku, kiedy gra oferowana na GOG-u ma wyższą cenę niż na Steamie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskać zgodę naszych partnerów na obniżenie cen ich produktów.