Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

The Wolf Among Us - pierwszy epizod pojawi się w sieci w ten piątek

napisał Paweł Ryszka, 09 października 2013 o 20:36| #PC #Xbox 360 #Data Premiery
Jak ogłosiło studio Telltale Games, już za dwa dni gracze pozyskają możliwość zagrania w pierwszy epizod jego najnowszej produkcji - opartej na kanwie komiksu „Fables” gry o nazwie The Wolf Among Us. Początkowo dostępna on będzie na łamach komputerów osobistych i konsoli Xbox 360, jednak niedługo potem (zapewne przy najbliższej aktualizacji PSN) dostęp do niego pozyskają również właściciele PlayStation 3.

Pierwszy epizod gry ma kosztować równo 4,99 dolara (ponad 15 złotych). Całość ma składać się z pięciu tego typu odcinków - dostęp do wszystkich po atrakcyjnej cenie 22,49 dolara (niecałe 70 zł) można sobie zagwarantować już teraz, kupując Season Pass - czy to przez platformę Steam, czy też przez oficjalną stronę autorów.

Oprawa graficzna w grze będzie przypominać tę zaprezentowaną w The Walking Dead.


The Wolf Among Us ma być wykonaną w stylu The Walking Dead (innej epizodycznej produkcji wspomnianego powyżej studia) grą przygodową typu point and click. Jej fabuła przestawi wydarzenia mające miejsce przed tymi ukazanymi w pierwszym wydaniu serii komiksów „Fables”. Gracze wcielą się w postać Bigby Wolfa - niegdyś znanego jako The Big Bad Wolf, teraz piastującego stanowisko szeryfa w społeczności nadprzyrodzonych istot. Można liczyć na poznanie wielu barwnych, znanych z mitów i legend postaci oraz wiele akcji w starym, lubianym przez graczy stylu.