Zapowiedziano FoodBall - kanap(k)ową konkurencję dla Rocket League - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Zapowiedziano FoodBall - kanap(k)ową konkurencję dla Rocket League

Przed Wami unikatowe połączenie wyścigów, piłki nożnej i... jedzenia. Czyżby Polacy chcieli zagrozić popularności Rocket League?
napisał Krzysiek Kałuziński, 18 listopada 2019 o 17:08|
Wrocławskie studio Cat-astrophe Games pracuje nad grą FoodBall, czyli nietypowym połączeniem gry wyścigowej, sportowej oraz kulinarnej. Pozycja bazować będzie na rozwiązaniach znanych z Rocket League. Podobnie, jak w dziele studia Psyonix, tu także będziemy toczyć futbolowe boje. Tym razem będziemy to robić foodtrackami, a za naszą piłkę posłuży np. pomidor.Gra, którą tworzymy, może na pierwszy rzut oka kojarzyć się z Rocket League. Zaproponujemy jednak inne podejście do tematu. FoodBall zaoferuje rozbudowany tryb fabularny z komiksowymi wstawkami, a każda z postaci będzie mieć swoją historię i unikalne umiejętności, które będą mieć spory wpływ na rozgrywkę. Przykładamy szczególnie dużą wagę do lokalnych trybów wieloosobowych (rywalizacja i kooperacja). Dobra zabawa przed jedną konsolą/komputerem to jeden z naszych głównych celów” - skomentował Paweł Wojciechowicz, CEO Cat-astrophe Games.

FoodBall trafi na PC oraz konsolę Nintendo Switch w III kwartale 2020 roku. W planach jest wydanie gry na Xboksa One, deweloperzy nie wykluczają też wersji na PlayStation 4.