Gamedile.pl

#

Oure

PCPS4
Opis gry
Oure to zaprojektowana z myślą o konsoli PlayStation 4 oraz komptuerach osobistych gra przygodowa, w której mamy do czynienia z bardzo abstrakcyjnym podejściem do świata przedstawionego. Całość powstała za sprawą studia Heavy Spectrum Entertainment Labs, znanego przede wszystkim ze swojego Shadow of the Beast.

Swojej oficjalnej zapowiedzi gra doczekała się w czasie targów Paris Games Week 2017. Wtedy też autorzy nie tylko ją zapowiedzieli, ale i... wydali, w wersji na PS4. Pecetowa edycja swoją premierę miała kilkanaście dni później.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze przedstawia nam losy chłopca, który zamieszkuje fantastyczną krainę napędzaną przez ośmiu Tytanów. Pewnego razu jednak, z niewiadomych nikomu przyczyn, ci zaprzestali swoich działań. Obdarzony nadnaturalnymi zdolnościami bohater, który potrafi przemieniać się w smoka, postanawia wyruszyć w podróż mającą na celu przywrócenie krainie ładu.

Mechanika rozgrywkiCała produkcja jest przygodówką nastawioną przede wszystkim na eksplorację. W jej trakcie przychodzi nam wykorzystywać obie formy głównego bohatera - zarówno tę smoczą, jak i ludzką. Całość utrzymuje raczej spokojny ton, a nieco większy dynamizm obecny jest jedynie w samym przebudzaniu Tytanów. To stanowi kluczową część warstwy fabularnej. Wszystko jednak odbywa się w przyjaznej formie, bez przemocy. Zamiast niej autorzy zastosowali łamigłówki i to właśnie poprzez ich rozwiązywanie przychodzi nam tu dokonywanie jakichkolwiek postępów.

Produkcja oferuje możliwość zabawy dla pojedynczej osoby.

Warstwa technicznaJak już zostało wspomniane na początku, gra utrzymana jest w abstrakcyjnej stylistyce i stara się stale zachowywać spokojną atmosferę. Pozbawiona jest przemocy, a naszym zmaganiom towarzyszy tutaj udźwiękowienie przygotowane przez orkiestrę.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy i nowsze
  • Procesor: Dual Core 2.8Ghz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GTX650/Radeon 7770 (zintegrowane karty nie są wspierane)
  • Miejsce na dysku: 8 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy i nowsze
  • Procesor: Quad Core 3.0Ghz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GTX960/Radeon R9 290 (zintegrowane karty nie są wspierane)
  • Miejsce na dysku: 8 GB

Gry podobne do Oure

Gra

Oure

Wydania gry

już wydane
# 30 października 2017 PS4
# 15 listopada 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4