Overcooked - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Overcooked

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Overcooked to niezależna zręcznościowa gra akcji zaprojektowana przez zaledwie dwuoosobowe studio Ghost Town Games z myślą o wiodących platformach sprzętowych. W jej wydanie zaangażowało się brytyjskie Team17, które oprócz swoich własnych produktów (w tym popularnej serii Worms) często zajmuje się wspieraniem twórców niezależnych.

W lutym 2017 roku gra została zapowiedziana w wersji na konsolę Nintendo Switch, na którą wydana w edycji specjalnej, zawierającej wszystkie DLC.

Fabuła gryWarstwa fabularna gry przenosi nas do groteskowej alternatywnej rzeczywistości - Cebulowy Król oznajmia nam, iż świat chyli się ku końcowi, a jedynym ratunkiem jest karmienie Bestii (przypominającej połączenie spaghetti i klopsika), co ma zapobiec zjedzeniu przez nią całej planety. Okazuje się, że nasze próby kończą się fiaskiem - król decyduje się więc przenieść nas w przeszłość, do roku 1993. Będziemy musieli wykorzystać nasze zdolności kucharskie i przygotować się na przybycie wspomnianej Bestii. A cóż może posłużyć jako lepsza nauka, niż praca w bardzo popularnej restauracji? Praca w kilku tego typu miejscach!

Mechanika rozgrywkiAkcję gry obserwujemy w rzucie izometrycznym. Każdy z poziomów, które odwiedzimy jest kuchnią ze swoją własną paletą dań, limitem czasu oraz różnego rodzaju wyzwaniami. Każda z restauracji jest również miejscem popularnym - non stop na górze ekranu pojawiają się zamówienia, którym musimy sprostać. Tam też znajdziemy kwotę napiwku, jaki dostaniemy za wykonanie zadania, a także składniki, jakie do niego będziemy potrzebowali. W zależności od tego, jak będziemy się sprawdzać w tym natłoku zajęć, na końcu dostaniemy gwiazdki (od zera do trzech). Te są przede wszystkim potrzebne do przejścia do kolejnego poziomu w trybie Kampanii.

Gra rozwija swoje skrzydła w trybie kooperacji - choć wtedy rozgrywka staje się bardziej chaotyczna, gdyż nawet czterech kucharzy lata za kolejnymi składnikami do potraw i stara się dogadać ze sobą w trosce o jak najszybszą obsługę klientów, przy okazji starając się unikać zastawionych gdzieś po drodze pułapek. W produkcji znalazło się miejsce również na tryby rywalizacji, które nadają całości jeszcze więcej smaczku.

Warstwa technicznaOvercooked jest grą o bardzo przyjemnej i kolorowej stylistyce. Postaci kucharzy, którymi kierujemy, zostały wykonane w sposób karykaturalny, a kreskówkowa i tryskająca humorem oprawa graficzna sprawia, że gra jest w stanie trafić w gusta całej rodziny. Rozgrywka toczy się w pełnym trójwymiarze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 (32-bitowy)
  • Procesor: Dual Core 2.4Ghz
  • Pamięć: 2 GB
  • Karta graficzna: GeForce 8800 GT / AMD HD 6850 / Intel HD Graphics 4400
  • Miejsce na dysku: 750 MB
Gra

Overcooked

Wydania gry

już wydane
03 sierpnia 2016 PCPS4XO
# 14 października 2016 PS4XO
# 27 lipca 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
SWITCH