Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Perseverance jest epizodyczną grą z gatunku visual novel, która stworzona została przez polski zespół Tap It Games. Tworząc swoją opowieść autorzy inspirowali się takimi produkcjami jak: Noc żywych trupów, 28 dni później, Miasto ślepców oraz Żywe trupy. Możemy w niej znaleźć elementy dramatu oraz horroru.

Gra powstała dzięki wykorzystaniu technologii Unity i Fungus.

Fabuła gryAkcja toczy się w Grey Ville, w którego sąsiedztwie znajduje się owiana złą sławą baza wojskowa. Według licznych plotek miało tam dochodzić do eksperymentów na ludziach, a nawet obcej rasie. Choć lokalna ludność często szerokim łukiem omijała placówkę, to dzięki niej miasto nadal istnieje. Dla Jacka Cuttlera to po prostu rodzinne strony, w których ponownie osiedla się po śmierci ojca.

Po latach jego związek z ukochaną zaczyna wisieć na włosku. Ma problemy z porozumieniem się z żoną, ledwo radzi sobie też finansowo. Nadal także nie może się otrząsnąć po śmierci pierwszego dziecka. Całe życie Jacka obróci do góry nogami jednak dopiero wtedy, gdy jego los zostanie powiązany z tajemniczą Karen.

Mechanika rozgrywkiPerseverance jest klasycznym przykładem pozycji ze swojego gatunku. Rozgrywkę obserwujemy więc w 2D, a na statycznych tłach widzimy rozmowy głównych bohaterów. W kluczowych momentach wybieramy, jak zachowa się nasza postać, dzięki czemu częściowo sami ją definiujemy i wpływamy na kolejne elementy fabuły.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 13 sierpnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Perseverance

Wydania gry

już wydane
# 23 lipca 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC