Gamedile.pl

#
Znana także jako Pokemon Black Version 2.
Opis gry
Bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2010 roku produkcji, w której gracz wciela się w postać trenera (lub trenerki) stworków zwanymi Pokemonami - bohaterów licznych serii japońskich kreskówek. Po raz kolejny produkcją tej gry zajęło się studio Game Freak, od lat tworzące tę markę. Jak zwykle gra została wydana w dwóch równoległych wersjach. Mamy więc do czynienia z Pokemon White 2 oraz Pokemon Black 2. Obie tej wersje przede wszystkim różnią się dostępnymi Pokemonami, w tym głównym legendarnym stworkiem, który widnieje na okładce gry.

Na czym polega rozgrywka w tej produkcji? Tradycyjnie przemierzamy kolejne miasta ogromnego świata gry, walcząc z okolicznymi trenerami i łapiąc tyle stworków, ile tylko jesteśmy w stanie. Każdego złapanego Pokemona możemy naturalnie wystawiać do walki i zwiększać jego poziom doświadczenia (po prostu wygrywając). Głównym celem w grze jest dotarcie do tak zwanej Elitarnej Czwórki najlepszych trenerów świata i pokonanie jej. W międzyczasie walczymy również z organizacją przestępczą. Aby dotrzeć do celu potrzebujemy ponadto kilku odznak - te zaś zdobywane są w niektórych miastach po bardzo ciężkich walkach.

Autorzy zdecydowali się tutaj na zwiększenie ilości elementów trójwymiarowych, które występowały już w pierwowzorze. Jak zwykle każde miasto i jaskinia ma tutaj swoją odrębną ścieżkę dźwiękową - to właśnie oprawa audio jest mocną stroną tej gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 kwietnia 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-4 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Pokemon Black 2

  • Platformy: NDS
  • Gatunek: jRPG» RPG» Turowa
  • Producenci: Game Freak
  • Wydawcy: Nintendo
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 07 października 2012 NDS
# 12 października 2012 NDS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
NDS