Pokemon Blue - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Pokemon Blue (wydane również w edycji Red) to pierwsza odsłona popularnej, bijącej rekordy popularności i sprzedaży serii bazującej na popularnym anime. Stworzona została przez studio Game Freak, dla którego była ona kluczem do sławy i dużych pieniędzy.

Główne założeniaW grze mamy okazję wcielić się w trenera Pokemon (nazwanego przez nas samych) i wyruszyć w podróż po niezwykle rozległym świecie. W jej trakcie będziemy spotykać Pokemony - stworki obdarzone specjalnymi mocami, wokół których toczy się akcja. Wraz z postępami w przygodzie będziemy łapać nowe Pokemony, trenować je, wymieniać, a także używać do walki z innymi trenerami.

Na samym początku naszej przygody wybieramy jednego z podstawowych Pokemonów, tak zwanych starterów - Bulbasaura, Squirtle lub też Charmandera. Razem z nim będziemy przemierzać otwarty świat i wzbogacać swoją kolekcję Pokemonów.

Schemat rozgrywkiRozgrywka w grze jest dość rozbudowana. W jej trakcie przemierzamy bardzo rozległy świat, starając się nie tylko zdobyć jak największą ilość Pokemonów (a kilka z nich na stałe przyłączyć do naszej drużyny), ale także zdobywać kolejne odznaki i zmierzać w kierunku zostania Mistrzem Pokemon. Pokemony zazwyczaj spotykamy i łapiemy „w dziczy”, a zatem w wysokich trawach czy też w wodzie.

Kluczowym elementem produkcji jest walka. Do niej posyłamy Pokemona obdarzonego co najmniej kilkoma posunięciami - to z nich korzystamy w trakcie pojedynków. Walki można toczyć zarówno z trenerami (te są zazwyczaj trudniejsze, ale dodatkowo przynoszą zysk pieniężny), bądź też z napotykanymi losowo Pokemonami. W obu przypadkach po pokonaniu przeciwnika Pokemony biorące udział w walce otrzymują doświadczenie, ale tylko w tym drugim istnieje możliwość rzucenia Pokeballa i spróbowania złapania stworka do własnej kolekcji.

Wspomniane wyżej doświadczenie Pokemonów to rzecz kluczowa w całej grze - pozwala ono stworkom uczyć się nowych posunięć, a przede wszystkim ewoluować. Im silniejszy Pokemon, tym łatwiej jest nam w grze - warto jednak trenować co najmniej kilka Pokemonów, gdyż każdy z nich posiada swój własny rodzaj (elektryczny, wodny, ognisty). To on w głównej mierze definiuje jego efektywność w starciu z przeciwnikiem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 lipca 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Pokemon Blue

  • Platformy: 3DSGB
  • Gatunek: jRPG» RPG» Turowa
  • Producenci: Game Freak
  • Wydawcy: # Nintendo
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 01 września 1998 GB
# 01 listopada 1998 GB
# 27 lutego 2016 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
GB