Gamedile.pl

#
Opis gry
Pokemon Rumble World to zaprojektowana z myślą o konsolce Nintendo 3DS gra zręcznościowa będąca spin-offem popularnego cyklu. Trafiła ona na łamy konsoli Nintendo 3DS i jest udostępniana w modelu free to play. Oznacza to, że w całość możemy grać zupełnie bezpłatnie, jednak istnieje możliwość przyspieszenia swojego progresu czy też ułatwienia sobie zabawy poprzez zakup wirtualnych dodatków i system mikropłatności.

Fabuła gryPokemon Rumble World przenosi nas do świata zabawek, do którego zostajemy przyzwani przez jego władcę. Okazuje się, że zmaga się on z problemem posiadania niewystarczającej ilości Pokemonów. My będziemy musieli wspomóc go we wzbogacaniu jego kolekcji.

Mechanika rozgrywkiDużą część rozgrywki w grze spędzamy na eksploracji rozległej krainy, po której poruszamy się za pośrednictwem specjalnych balonów. Naturalnie rzecz biorąc jesteśmy w stanie schodzić na ziemię, by wchodzić w interakcję ze znajdującymi się tam postaciami i Pokemonami. Te drugie możemy łapać, najpierw jednak zaskarbiając sobie ich sympatię. Wiele zależy od tego, ile doświadczenia udało nam się zebrać - wraz z postępami dokonywanymi w rozgrywce zyskujemy bowiem kolejne poziomy tak zwanego Adventurer Rank i łatwiej nam jest przekonywać do siebie coraz silniejsze stworki.

Wirtualną walutą w grze są diamenty, które pozwalają nam na odblokowywanie nowych funkcjonalności w sklepie, jak również na kontynuowanie rozgrywki po tym, jak poziom życia naszego stworka spadnie od zera. Przydają się także do uzupełniania zapasu helu w naszym balonie. Diamenty możemy albo zakupić za realną gotówkę, albo też zdobyć w naturalny sposób podczas zabawy.

W momencie premiery gra oferowała możliwość zabawy wieloosobowej i pełną integrację z Miiverse, dzięki której w czasie swobodnej eksploracji byliśmy w stanie natknąć się na innych graczy i wejść z nimi w interakcję.

Warstwa technicznaPodobnie, jak większość przedstawicielek głównej serii, Pokemon Rumble World zostało utrzymane w lekkiej konwencji i przepełnione kolorami. Naszym zmaganiom przygrywają wesołe melodyjki, które zachęcają do dalszego poznawania wirtualnego świata.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2+ graczy
Gra

Pokemon Rumble World

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci: Ambrella
  • Wydawcy: Nintendo
  • Tematy Anime
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 08 kwietnia 2015 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
3DS